Amazon'un Akıllı Telefonu 1 Dolar'a Düştü

Amazon'un Akıllı Telefonu 1 Dolar'a Düştü

Amazon, iki ay önce büyük umutlarla piyasaya sürdüğü akıllı telefonu Fire Phone için işler yolunda gitmeyince telefon 1 dolara kadar düştü.

Kullanıcıların Fire Phone’a akın edeceğini düşünen Amazon, iki ayda sadece 26 bin telefon satabildi. Bu yüzden GSM operatörü AT&T ile işbirliği yaparak, telefonların kontratla birlikte 99 sent’e satılmasını kabul etti. Ancak bu fiyat 32 GB’lık model için geçerli. 64 GB’lık versiyonu almak isteyen kullanıcılar 99 dolar ödemek durumundalar. Bu modelin indirimden önceki satış fiyatının 299 dolar olduğunu hatırlatalım.

Amazon değiştirdiği stratejiyle birlikte Fire Phone’u yaygınlaştırmak istediği anlaşılıyor. Milyonlarca satılacağı düşünülen telefonun sadece 26 bin adette kalması, Amazon’u büyük bir hayal kırıklığına uğratmıştı. Ancak görünüşe bakılırsa Amazon, gerekirse telefonu bedava vererek milyonlarca kullanıcıya ulaşma konusunda kararlı. Bakalım 99 sent’e sunulan telefon, bu sefer bekleneni verecek mi?

Fire Phone’un teknik özellikleri şu şekilde: 4.7 inç LCD Ekran, 2.2GHz Qualcomm Snapdragon 800 işlemci, Adreno 330 GPU, 2 GB RAM, 32/64 GB depolama, 2400 mAh pil, 4G LTE.

Amazon Akıllı Telefon için Kolları Sıvadı

Amazon, Yeni Bulut Depolama Servisi Zocalo'yu Duyurdu

YORUMLAR