AMD Catalyst Omega Sürücüleri ile AMD Ekran Kartınız Coşacak!

AMD Catalyst Omega Sürücüleri ile AMD Ekran Kartınız Coşacak!

Dünyanın iki büyük ekran kartı üreticisinden biri olan AMD kendisini rakibi Nvidia karşısında oldukça avantajlı konuma geçirecek olan yeni AMD Catalyst Omega ekran kartı sürücüsünü resmi olarak yayınladı. Bilindiği üzere AMD yaklaşık 2 senedir ekran kartı sürücüleri konusunda kullanıcılara çok büyük bir gelişme sunanamıştı. Yayınlanan AMD Catalyst sürücüleri genel olarak yaşanan belli hataları gidermek ve yeni oyunlar ile olan yazılımsal uyuşmazlıkları çözmek üzere tasarlanmışlardı. Bu sürücülerin genel olarak "Beta" uzantısıyla yayınlanıyor olması da AMD'nin konu üzerine çok eğilmediğini gösteren bir işaretti. AMD'nin aksine rakibi Nvidia ise düzenli olarak stabil ekran kartı sürücüleri yayınlamaktaydı ve bu sürücülerle performans artışları sunmaktaydı.

AMD'nin AMD Catalyst Omega Driver adıyla yayınladığı yeni sürücüler ise tam anlamıyla AMD açısından bir devrim niteliğinde. Yeni AMD Catalyst Omega sürücüleri beraberinde oldukça büyük bir performans artışı ve 20'nin üzerinde yeni özellik getiriyor.

AMD Catalyst Omega sürücüleri AMD ekran kartlarında yüzde 19'a, AMD'nin APU adını verdiği ekran kartı ve işlemcinin bütünleşik olduğu sistemlerde yüzde 29'a kadar bir performans artışı sunuyor. Ayrıca GPU ve APU'nun birlikte çalıştığı AMD sistemlerde de yüzde 15'e kadar performans artışı söz konusu.

AMD Catalyst Omega Driver ile birlikte gelen performans artışının yanısıra yeni ve göz alıcı özellikler de AMD ekran kartı kullanıcılarına sunuluyor. Bu özelliklerden olan VSR teknolojisi üst düzey AMD ekran kartlarını kullanan sistemlerde gözle görülür bir görüntü kalitesi artışı sunuyor. Bu özellik temel olarak oyunlarda render işlemini 1080p'den daha yüksek çözünürlükte gerçekleştiriyor ve sonradan bu çözünürlüğü düşürerek 1080p'ye uyarlıyor. Bu sayede kaplamalar ve kenarlar daha düzgün görünüyor.

AMD Catalyst Omega sürücüleri ile AMD FirePro ve AMD Radeon R serisi ekran kartları 5k monitör desteğine kavuşuyor. 5K monitörlerinizi bu sürücü ile 5120x2880 çözünürlükte ve 60Hz'de kullanabileceksiniz.

AMD Catalyst OmegaDriver ile video ve Blu-Ray oynatma işlemlerinde de daha yüksek performans ve görüntü kalitesi yakalanabiliyor. 

AMD Catalyst Omega Driver'ı sunucularımız üzerinden yüksek hızda indirebilirsiniz:

Google Chrome 39'un Yeni Versiyonu Yayınlandı

YORUMLAR