AMD’den Avantajlı 'Combat Crate' Oyuncu Kasaları Geliyor

AMD Combat Crate 1

Günümüzde yeni bir bilgisayar kasası toplamak isteyen oyunseverler için bu süreç zorlu ve pahalı olabiliyor. Özellikle de bilgisayar ve parçaları konusunda pek deneyimli olmayanlar için bu süreç daha da zorlu geçebiliyor. Ayrıca son yıllarda kripto para madencilerinin aşırı ekran kartı talepleri nedeniyle stokların azalması ve ekran kartı fiyatlarının çok yüksek seviyelere ulaşmış olması, oyunseverlerin işini daha da zorlaştırıyor.

Neyse ki AMD bu sorunları hafifletebilecek yeni bir çözümle karşımıza geliyor. AMD, Combat Crate (Savaş Kasası) olarak adlandırdığı yeni kasalarıyla, kasa toplamak isteyenlere uygun fiyatlı ve avantajlı paketler sunuyor. Combat Crate kasası içerisinde, MSI B350 Tomahawk anakart, AMD Ryzen 5 1600 işlemci ve AMD Radeon RX 580 ekran kartı bulunuyor. 

Bu kasanın en önemli avantajı ise uygun fiyatlı olması. Çünkü bu 3 parçayı ayrı ayrı almaya kalktığınızda, Combat Crate kasasına ödeyeceğiniz fiyatın çok daha üzerinde bir fiyatla karşılaşıyorsunuz. Ancak bu kasayı aldıktan sonra aslında işiniz bitmiyor. Çünkü bilgisayarınızı çalıştırabilmeniz için güç kaynağı, RAM ve depolama birimlerini (harddisk, SSD gibi) de ayrıca temin etmeniz gerekiyor.

AMD Combat Crate 2

Yakın zamanda Ryzen 2000 serisi yeni işlemcilerini piyasaya süren AMD’nin, stoklardaki önceki nesil işlemcilerini satabilmek amacıyla, Combat Crate kasalarını bir pazarlama stratejisi olarak getirdiği söyleniyor. Combat Crate kasalarının piyasaya çıkarılışının bir diğer amacının da, kripto para madencilerinin ekran kartı stoklarını bitirmesini engellemek ve oyunseverlerin daha uygun fiyatlı ekran kartları ve kasalar alabilmesini sağlamak olduğu söyleniyor.

AMD Combat Crate, ilk olarak Amazon'da satışa sunuldu ve şu anda 549 dolardan (2220 TL’den) satılıyor.