AMD Hakkında Şok İddia, AMD CPU'lardaki Çekirdek Sayıları Hakkında Yalan mı Söylüyor?

AMD Hakkında Şok İddia, AMD CPU'lardaki Çekirdek Sayıları Hakkında Yalan mı Söylüyor?

 ABD’de AMD hakkında bir dava dosyası açıldı. Bu dosyada AMD’nin CPU çekirdek sayılarını yanlış ibraz ettiği iddia ediliyor.

Davanın konusu Bulldozer kod adlı AMD CPU’su. İddiaya göre AMD Bulldozer 8 çekirdekli olarak tanıtılıyor. Bunun anlamını 8 farklı işlemi aynı anda yapabiliyor olması olarak tarif ediliyor. Ancak dava dosyasında AMD Bulldozer serisinin 8 değil 4 çekirdekli işlemci mimarisine sahip olduğu ifade ediliyor. Bu noktada AMD’nin CPU ürün tanıtımlarında tüketiciyi yanılttığı, değerinden daha fazla paraya ürün pazarladığı gibi yeni dava konuları da ortaya çıkmış oluyor.

Davanın iddia kısmında, tüketicinin CPU mimarisini tanımak ve anlamak üzere bir donanıma sahip olmasının AMD tarafından suiistimal edildiği açıkca ifade edilmiş. Bu iddia şimdilik sadece AMD Buldozer CPU mimarisi için ortaya atıldı ve mahkemeye kadar ulaştı. İddianın en önemli paragrafı ise 8 çekirdekli olduğu iddia edilen ve davacı tarafından bu özelliğinden dolayı satın alınan AMD Bulldozer CPU’nun, iddia sahibinin PC’sinde dosya ve donanıma kalıcı ve onarılmaz hasarlar vermiş olması. 

AMD Ringe Havlu Atıyor, Son Çeyrekte 197 Milyon Zarar Açıkladı

AMD - Intel Savaşlarında Kaybeden Taraf Belli Oldu

YORUMLAR