AMD PC'lere Özel Grafik İşletim Sistemi Radeon Crimson'u Tanıttı

AMD PC'lere Özel Grafik İşletim Sistemi Radeon Crimson'u Tanıttı

AMD Radeon grafik işlemcileri ve yazılım geliştirme departmanını özelleştirerek yeni bir yapılanmaya gitti. Bu yapılanmayla beraber Radeon Crimson işletim sistemi de doğmuş oldu.

Son zamanlarda AMD hakkında çok güzel haberler yayınlayamadık. Ancak bu yeni haberle beraber AMD’in Ar-Ge laboratuvarlarının harıl harıl çalıştığını söylemek mümkün. 2015 yılında AMD, oyun ekosisteminde konsollara da verdiği destekle beraber 33.7 milyar dolarlık bir pazar payını yakaladı. CPU pazarında yüz üstü devrilen şirket, bir yandan GPU pazarında hala başa güreşiyor. Bu gelişme Radeon grafik departmanının özelleştirilmesi ve bununla beraber PC’ler için bir grafik arayüzü işletim sistemi geliştirilmesi ihtiyacını doğurdu. İşte Radeon Crimson tam bu noktada devreye giriyor.

Radeon Crimson hepimizin bildiği Catalyst Control Center’ın birkaç gömlek üstü bir arayüz olarak tasarlanıyor. Radeon Crimson GPU işletim sistemi Catalyst arayüzünden 10 misli daha hızlı çalışacak. Radeon Crimson oyun severlerin, profesyonel grafikerlerin, VR ve AR aygıtların kontrolünü sağlayacak. Oyuncular her oyun için ayrı ayarlar uygulayabilecek ve bunu sabitleyebilecekler. Radeon Crimosn 2016'dan itibaren hizmet verecek. 

AMD - Intel Savaşlarında Kaybeden Taraf Belli Oldu

AMD Radeon Ekran Kartları Başka Bir Dünya Vaat Ediyor

YORUMLAR