AMD Radeon Crimson ReLive, Oyun Videosu Kaydetme ve Yayın Yapma Desteğini Getirdi

AMD Radeon Crimson ReLive, Oyun Videosu Kaydetme ve Yayın Yapma Desteğini Getirdi

Dünyanın en büyük 2 grafik çipi üreticisinden biri olan AMD, yeni AMD ekran kartı sürücüsü AMD Radeon Crimson ReLive'i kullanıcıların beğenisine sundu. Yeni nesil AMD ekran kartları için geliştirilmiş bu sürücü sadece ekran kartınızın çalışabilmesi için gerekli yazılımsal desteği sunmakla kalmıyor, oyun videosu kaydetme ve oyun yayını yapma gibi önemli özellikleri de beraberinde getiriyor. Aslında AMD bu özellikleri ekran kartı yazılımına kazandırmakta bir hayli geç kaldı. AMD'nin en büyük rakibi olan Nvidia uzun bir süredir bu desteği sorunsuz bir şekilde vermekteydi. AMD ise yazılımsal anlamda zayıf kalıyordu. AMD ekran kartı sürücüleri geçtiğimiz senelerde Catalyst adıyla anılıyordu. Catalyst sürücüleri yalnızca ekran kartının çalışması için gerekli sürücülerdi. Geçtiğimiz sene ise AMD Radeon Software Crimson yayınlanmıştı, bu AMD'nin yazılım tarafını biraz daha ciddiye alacağını gösteriyordu.

AMD, AMD Radeon Software Crimson'dan sonra yazılım kanadında en büyük yeniliği AMD Radeon Crimson ReLive ile yapıyor. Bu yenilenmiş sürücüler sayesinde oyunların performanslarını minimum seviyede etkileyerek oyun videosu kaydedebiliyorsunuz. Ekran kartınızın donanımsal gücünü kullanan bu özellik popüler oyunlarda sadece yüzde 3 - 4 civarında bir kare hızı düşüşü yaşatmakta.

AMD Radeon Crimson ReLive ile birlikte gelen bir diğer özellik olan Radeon Chill dizüstü bilgisayar kullanıcılarının işine yarayabilecek bir özellik. Bu özellik sayesinde oyunlarda fare imlecinizi yavaş hareket ettirdiğinizde FPS düşürülüyor. Hızlı hareket ettirmeye başladığınızda ise FPS otomatik olarak yükseliyor. Sonuçta ciddi birgüç tasarrufu yapılabiliyor ve pil ömrünüz uzuyor.

AMD Radeon Crimson ReLive sürücülerini bu bağlantıyı kullanarak indirebilirsiniz:

2000 - 2500 TL Arası Bilgisayar Toplama Rehberi (Aralık 2016)

1500 - 2000 TL Arası Bilgisayar Toplama Rehberi - Kasım 2016

YORUMLAR