AMD Radeon HD 7000 Serisi, DirectX 11.2'ye Tam Destek Vermeyecek

AMD Radeon HD 7000 ve 8000 serilerinin DirectX 11.2 sürümünü desteklemekte sıkıntılar yaşayacağı ortaya çıktı.

AMD Radeon HD 7000 Serisi, DirectX 11.2'ye Tam Destek Vermeyecek

Windows 8.1'e özel olarak gelmesi beklenen yeni DirectX sürümü olan DirectX 11.2'nin AMD Radeon HD 7000 serisi ve öncesi ekran kartları tarafından tam olarak desteklenmeyeceği Heise.de adlı Alman teknoloji blogu tarafından iddia edildi ve bu durumun oyuncular tarafından pek de iyi karşılanmadığı açıklandı.

GCN mimarisi ile üretilen ekran kartlarında sorunlar yaşanacağı belirtilirken, OEM'ler için üretilen AMD Radeon HD 8000 serisi ekran kartlarının da buna dahil olduğu aktarılıyor. AMD'den bir mühendisin açıklamalarına göre ise problem aslında donanımdan kaynaklanmıyor. Sürücülerde yapılacak değişiklikler neticesinde bu desteğin sağlanabileceğini söyleyen Laylah Mah adlı mühendis, maalesef yeni sürücülerin hazırlığına dair herhangi bir açıklamada bulunmadı.

Performans anlamında ciddi yenilikler ortaya çıkarması beklenen DirectX 11.2'nin yaşayaması muhtemel olan bu sorunlar nedeniyle kullanıcıların bir süre HD 7000 serisi kartlar almayı durdurmaları ve AMD'yi zor durumda bırakmaları da olası. Yeni sürücü güncellemelerine dair haberleri dört gözle bekliyoruz. Mevcut DirectX sürümünü indirebilmek için aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Yahoo IQ Engines'ı satın aldı

YORUMLAR