AMD, RX Vega İle Tekrardan Üst Düzeye Hitap Edecek

AMD, RX Vega İle Tekrardan Üst Düzeye Hitap Edecek

Uzun süredir fiyat - performans ürünleri çıkaran AMD şirketinin gözü, artık üst seviye ekran kartı pazarında. AMD, RX Vega ekran kartlarıyla, üst seviye oyunlarda bir kez daha en büyük rakibi Nvidia'ya meydan okuyacak.

En büyük rakibi Nvidia GTX 1080'e göre, daha akıcı ve daha hızlı olacağı söylenen RX Vega'nın tek güvendiği konu performansı da değil. Ekran kartı, Mac sisteminin dışında bulunması zor olan tek kablolu 5K ekranları da destekleyecek. Ayrıca bir yazılım eklentisi ile 4K VR videolar için ilk donanım hızlandırmalı oynatıcı olarak karşımıza çıkacak. RX Vega'yı daha da güçlendirmek isterseniz, hız aşırtma yapma imkanına da sahip olacaksınız.

Performans bakımından bizi tatmin edecek olan RX Vega serisinin, yüksek fiyat etiketine sahip olacağı ifade ediliyor. Lafı hiç uzatmadan RX Vega'nın fiyatlarını sizlerle paylaşayım:

  • AMD Radeon RX Vega: 499 dolar
  • AMD Radeon RX Vega Limited Edition Model: 549 dolar
  • AMD Radeon RX Vega Liquid Cooler Model: 599 dolar
  • AMD Radeon RX Vega Liquid Cooler Limited Edition Model: 649 dolar

Ayrıca AMD'nin yine üst seviye olacak 16 çekirdekli Threadripper işlemcilerinin, 14 Ağustos'ta satışa sunulacağı iddia ediliyor. Bu arada AMD tarafından RX Vega için paylaşılan videoya aşağıdan ulaşabilirsiniz.


AMD'nin Ryzen Threadripper Yongaları Intel'e Göre Daha Ucuz

AMD Ryzen 3 İşlemciler Çıkış Yaptı!

YORUMLAR