AMD Yeni Nesil Konsolların Tek Destekçisi Olacak

AMD Yeni Nesil Konsolların Tek Destekçisi Olacak

Yeni çıkan bir dedikoduya göre, AMD Microsoft ve Sony'nin 2018 yılından itibaren üreteceği konsollar için yeni nesil çözümler hazırlıyor.

2018 yılında çıkması beklenen Xbox ve Playstation konsolları için AMD’nin planı hazır. Söylentilere göre, dev GPU üreticisi 2018 model konsolların şu anda olduklarından 5 misli daha kaliteli olabilmesi için formülü bulmuş ve geliştiriyormuş. Sony ve Microsoft bu dedikodularla ilgili bir açıklama yapmadı ancak iki konsol üreticisi de söylentileri yalanlamadılar da. Yaklaşık 7 - 8 senede bir yenilenen konsol sitemlerinin 2018 yılında yeni modellerini görmemiz mümkün. Söylentiler gerçekleşirse bu sistemlerin arkasında AMD olacak.

AMD yeni GPU konsollar için tasarladığı yongalarında, yeni geliştirmeye başladığı bir donanım algoritmasıyla beraber daha fazla poligon işleyebilecek. Bu da konsollarda oyun kalitesinin gününün 5 misli daha fazla olacağını işaret ediyormuş. Söylentilerde konsolların da GDDR5 RAM teknolojisi ve üstünü destekleyeceğinden de bahsediliyor.

AMD-Yenilmez Ol

AMD Oyun Konsollarından Yana Şanslı

AMD Hakkında Şok İddia, AMD CPU'lardaki Çekirdek Sayıları Hakkında Yalan mı Söylüyor?

YORUMLAR