AMD’nin 7’inci Nesil Dizüstü İşlemcileri Intel’e Sağlam Rakip Olacaklar

AMD’nin 7’inci Nesil Dizüstü İşlemcileri Intel’e Sağlam Rakip Olacaklar

AMD’nin duyurduğu 7’inci nesil performans işlemcileri var olan işlemcilerden yüzde 56 oranında daha hızlı.

Intel ürünlerine her zaman ucuz bir alternatif olarak gösterilen AMD işlemciler özellikle dizüstü bilgisayarlar için geliştirdiği 7’inci nesil AMD FX işlemcileri grafik işlemede yüzde 57, genel performans olarak da yüzde 56 oranında daha hızlılar. Bu durumda Intel için önemli bir rakip olacaklar.

Aşağıdaki tablo AMD’nin 7’inci nesil FX işlemcilerinin üretim bandında bulunan tüm yeni modellerini listeliyor. Bu listede işlemcilerin özelliklerini ve performanslarını net olarak görebiliyoruz.

AMD yeni ürettiği işlemcilerin hızlı olmasını ön plana çıkarırken, tüm işlemcilerin bu performansı verirken özellikle FX serisinin 1080p video işlerken yüzde 12 ve A9 serisinin yüzde 41daha az enerji harcadığını da ifade ediyor. Bunun yanı sıra üretim bandında yer alan A9, A6 ve E2 işlemcilere eklenmiş olan Excavator çekirdekleri ile son derece kararlı video işlemleri gerçekleştirilebiliyor. AMD’nin yüksek performans vaat eden işlemcisi FX 9830P tam olarak 3.7GHz’e kadar saat hızına sahip. Düşük model olarak tanıtılan E2-9010 ise 2.2 GHz hız vaat ediyor.

Bu işlemciler için AMD henüz bir fiyat telaffuz etmiş değil. Ancak AMD ile çalışan üreticiler olarak bilinen Dell, HP, ASUS ve Lenovo yeni dizüstü bilgisayarlarında da bu işlemcileri tercih edeceklerini fısıldıyorlar. 

Yeni AMD Radeon Crimson Sürücüleri Yayınlandı

AMD Bedava Oyun Dağıtıyor! Hemen Oyununuzu Alın!

YORUMLAR