American Truck Simulator Sanal Türk Kamyoncularının Göz Bebeği Oldu!

American Truck Simulator Sanal Türk Kamyoncularının Göz Bebeği Oldu!

Euro Truck Simulator 2 ve Bus Driver gibi başarılı simülasyon oyunlarıyla tanıdığımız SCS Software yeni nesil tır simülatörü American Truck Simulator'ı nihayet Steam üzerinde satışa sundu. Bilindiği üzere Euro Truck Simulator oyunları bizi arabesk müzik eşliğinde rampaların ustası yapmışlar, sürüş yeteneklerimizi zorlu testlere sokmuşlardı. Bu serinin Amerika kıtasındaki mirasçısı olan American Truck Simulator yeni teknolojinin gücünü arkasına alarak çıkış yaptı ve ilk gün içinde Türk oyuncular tarafından olumlu yorum yağmuruna tutuldu.

American Truck Simulator'da Birleşik Devletler'de kendi nakliye şirketimizin başarısı için mücadele ediyoruz ve lisanslı gerçek tır modelleriyle farklı türde yükleri zamanında alıcılarına ulaştırmak ve para kazanmak için çabalıyoruz. İşi ilerlettikçe yeni tırların, garajların ve gelişmiş bir tur filosunun sahibi olmamıza da imkan veriliyor. Bütün bu işleri gerçekleştirmek için ise trafik içerisinde trafik kurallarına ve yük taşıma kurallarına uyarak nakliye yapmamız gerekiyor.

American Truck Simulator'da oyuncular kullandıkları tırı modifiye edebiliyorlar. Boya ve çıkartmaları değiştirebileceğimiz gibi araç döşemelerini, sürücü kabinini, şasiyi ve araç motorunu tercihlerimize göre yapılandırabiliyor, motora ince ayar çekebiliyor veya daha güçlü bir motoru tırlarımıza ekleyebiliyoruz.

American Truck Simulator'ın aldığı tek negatif yorumun oyunun haritasının küçüklüğü olduğu söylenebilir. Fakat oyunun geliştiricisi SCS Software American Truck Simulator'ı alan oyunculara ücretsiz olarak Arizona genişleme paketini hediye edeceğini duyuruyor. Şu an geliştirilmekte olan bu genişleme paketi güzel bir jest olarak düşünülebilir.

American Truck Simulator'ın en güzel yönü ise oyun içinde kendi müziklerimizi veya online radyo yayınlarını dinlememize imkan veren bir müzik oynatıcının yer alması. Ankara havaları eşliğinde benzersiz bir sürüş tecrübesi bizi bekliyor!

American Truck Simulator'daki grafiklerin de yeni nesile geçtiği görülebilmekte. Daha detaylı araçlar ve çevre modellemeleri oyunda karşımıza çıkmakta. Bu durum beraberinde artan sistem gereksinimlerini de getiriyor. Oyunu oynayabilmek için 64 bit işletim sistemi şart koşulmuş. American Truck Simulator sistem gereksinimleri şu şekilde listelenmiş:

- 64 Bit Windows 7 işletim sistemi veya daha üst versiyon bir 64 Bit Windows işletim sistemi (Oyunun Windows 10'u desteklediği not edilmiş)

- 2.4 GHZ çift çekirdekli işemci

-  4 GB RAM

- GeForce GTS 450, Intel HD 4000 veya eşdeğer özelliklere sahip bir ekran kartı

- 3 GB boş depolama alanı

Oyunun çıkış fiyatı Steam üzerinde 59 TL. Güncel popüler oyunlarla karşılaştırıldığında bu fiyatın makul bir seviyede olduğu söylenebilir. Ayrıca Steam'in indirim dönemlerinde bu fiyatın aşağı inebilmesi muhtemel. American Truck Simulator'ı satın almak veya özel incelememize göz atmak için bu bağlantıyı kullanabilirsiniz:

Oyun Performansınızı Ciddi Derecede Artıracak Küçük Değişiklikler

YORUMLAR