Amerika'da En Çok Para Kazanan CEO Microsoft'tan Satya Nadella

Amerika'da En Çok Para Kazanan CEO Microsoft'tan Satya Nadella

Geçtiğimiz senenin Şubat ayında Steve Ballmer CEO görevini bıraktığında Microsoft, şirketin başına geçmesi için birçok insanın tanımadığı bir yüz seçmişti. Satya Nadella ile gündemin daha yakın durmaya başladığı günler bu tarihten itibaren başlamıştı. CEO görevinde olan büyük isimler içerisinde yapılan bir araştırmaya göre Microsoft'un yeni CEO'sunun bu yıl Amerika'nın en çok kazananı olduğu keşfedildi.

New York Times yardımıyla yürütülen çalışmanın sonucunda Satya Nadella'nın 84,308,755 dolar kazandığı ortaya çıktı. Hemen arkasında yer alan isimler Oracle'dan Lawrence J. Ellison 67,261,251 dolar kazanırken üçüncü sıradaki Qualcomm CEO'su Steven M. Mollenkopf 60,740,592 dolar kazanmış. Steve Ballmer döneminde yaşanan kriz büyük ölçüde eski CEO'ya yüklenirken Windows 8 ve Windows Phone projelerinin istenildiği gibi yürümemesinin getirdiği sıkıntı, 40 senelik tarihi olan şirketin ilk kez dağılma sürecine girmesine neden olacaktı.

Satya Nadella'nın başa geçmesiyle birlikte durumlar düzelmiş gibi görünüyor. Windows 8.1 güncellemesi tepki gösteren kalabalıkları memnun etmeye başlarken bu sene hem telefonlar için çıkacak olan, hem de bilgisayarlar için beklenen Windows 10 ile ilgili beklentiler de oldukça yüksek. Windows Phone pazarının büyüme rakamları istenilen noktaya ulaşmamasına rağmen düşüş grafiğinin durdurulmuş olması da şirkete yeni stratejik bir ivme kazandırabilir.

Eski CEO görevinde yer alan Bill Gates ve Steve Ballmer ikilisinin ne yaptığını merak ediyorsanız aşağıdaki video bu konu hakkında fikirleri tazeleyecektir.

Microsoft Yönetiminden Ayrılan Steve Ballmer Yeni Projelere Odaklanacak

Mavi Ekranı Yaratan Kişi Steve Ballmer

YORUMLAR