Amerikalı Çift Ölen Köpeklerini 310.000 TL'ye Klonlattı!

Alicia ve David, köpeklerinin ölümünün ardından pek de sıradan olmayan bir adım attı ve köpeklerini klonlatma kararı aldı.

Amerikalı Çift Ölen Köpek Klonlattı

Yaklaşık on iki yıl gibi uzun bir süredir Labrador cinsindeki köpekleri ile birlikte yaşayan Alicia ve David, köpeklerinin ölümünün ardından pek de sıradan olmayan bir adım attı ve köpeklerini klonlatma kararı aldı. Marley ismindeki köpeğin klonlanması için bazı şirketlerle görüşen çift, bu konuda ViaGen Pets isimli şirketle çalışmaya karar verdi.

Klonlama ücreti yaklaşık 50.000 dolar tuttu. Bu da günümüz kuru ile birlikte yaklaşık 310.000 TL gibi bir ücrete tekabül ediyor. Klonlanmış olan köpeğe ise Ziggy ismi verildi.

İşlemlerin ardından açıklamalarda bulunan çift, "Ziggy, pek çok yönden Marley'e oldukça benziyor. Gözlemlediğimiz kadarıyla aynı özelliklere sahip. Örneğin aynı oyuncaklarla oynamayı tercih ediyor ve aynı oyunlardan keyif alıyor." dedi.

Köpek klonlama işlemi yurt dışında pek de şaşırtıcı bir durum değil. Nitekim daha öncesinde pek çok benzer işlem bulunuyor. Tabii bu noktada klonlanan hayvanların önceki hayvanlar ile aynı davranışlara sahip olup olmadığı, benzerliklerin yalnızca görünüşle mi yoksa diğer yönlerlede mi geçerli olduğu soru işaretleri.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi bizlerle paylaşmayı unutmayın.

 

 

YORUMLAR