Amerikalı Rapçi, Siri Taklidiyle Milyonlarca Kez İzlendi

Caz siri taklidi

İyi Siri taklidi yapmak, akıllı asistanın piyasaya sürülmesinden bu yana üzerinde uğraşılan konulardan bir tanesiydi. Amerikalı bir rapçi ise yaptığı Siri taklidi ile ne kadar iyi olduğunu göstererek, sosyal medyanın gündemine oturmayı başardı.

Amerika Birleşik Devletleri’nin Baltimore kentinde yaşayan rapçi ve rap müzik yapımcısı Caz ya da namıdiğer HATMATCAZ, Siri taklidi ile on milyonlarca kez izlendi. Cumartesi günü çekilen bir videoyla başta Amerikalı Twitter kullanıcıları olmak üzere dünyanın dört bir yanından Twitter kullanıcısının ilgisini çekmeyi başaran Caz’in ilk videosu 11 milyondan fazla izlendi.

Videonun popülerleşmesinden sonra birçok insan Caz’in sadece ağzını oynattığını ve sesin başka bir telefondan geldiğini iddia etmeye başladılar. İddiaların ardı arkası kesilmeyince bir başka video daha çeken Caz, “Bana Fake Siri diyen ve sesin bir başka telefondan geldiğini iddia edenler var. Videoyu bir başka arkadaşım çekti ve benden Siri sesi yapmamı istedi. Ben her zaman güzel bir konuşma sesine sahip olmak istedim ve o taklid aslında doğal olarak yaptığım, uzun süredir denediğim bir şey” açıklamasını yaptı. Caz yaptığı açıklamadan sonra kız kardeşinin odasında olduğunu ve çevresinde herhangi bir cihazın ya da kişinin olmadığını söyleyerek, bir başka video daha yayınladı.