Amerikan Hükümeti, Hackerları Kendi Ordusunu Hacklemeye Davet Etti

Amerikan Hükümeti, Hackerları Kendi Ordusunu Hacklemeye Davet Etti

Eğer hack yeteneklerinize güveniyorsanız Amerikan ordusu resmi hack yarışması dahilinde saldırılarınızı bekliyor. Amerika Birleşik Devletleri Savunma Bakanlığı ve HackerOne geçtiğimiz günlerde bir hata ve güvenlik açığı avlama programı başlatacaklarını duyurmuştu. Bu programda hacker yeteneklerine başvurulacak, hackerlar Amerikan ordusuna ait sitelere sızarak güvenlik açıklarını ortaya çıkaracaklardı. Bu işi gerçekleştirmeyi başaran hackerlara ise binlerde dolar ödül dağıtılacaktı.

11 Kasım tarihinde duyurulan bu program için kayıtlar başladı. Programın ilk aşamasında 500 güvenlik uzmanı ve hackera yeteneklerini konuşturma imkanı verilecek. ABD Savunma Bakanlığı ilk aşamanın gidişatına bağlı olarak bu sayının sonraki aşamalarda yükseltileceğini açıklamakta.

ABD Savunma Bakalanlığı yarışmanın halka açık bütün ordu internet sitelerini kapsadığını, programın siber güvenlik için yeni bir yaklaşım olduğunu ve siber güvenlik için en gelişmiş uygulamaları ve yöntemleri keşfetmeyi ve kullanmmayı amaçladığını ifade ediyor. Yarışmaya katılan hackerlar ise sisteme sızarak keşfettikleri bilgileri hiçbir şart altında dışarı sızdırmamakla yükümlüler.

Düzenlenen bu resmi hack yarışmasının ilk aşaması 30 Kasım tarihinde başlayacak ve 21 Aralık tarihinde sona erecek.

Facebook CEO'su Mark Zuckerberg Yine Hacklendi!

YORUMLAR