Amerikan Ordusu’na Robot Askerler Katılıyor!

Amerikan Ordusu’na Robot Askerler Katılıyor!

Eski bir İngiliz ajanı olan John Bassett, ülkesinin güçlü ittifakı Amerika hakkında ilginç açıklamalarda bulundu. Eski ajan, 2025 senesine kadar Amerikan Ordusu’na robot askerlerin katılacağını açıkladı.

Bilim-kurgu filmlerinde gördüğümüz şeyler, teknolojinin gelişmesiyle hayatımıza girmeye devam ediyor. Eski bir İngiliz ajanı olan ve yaklaşık 20 sene boyunca GCHQ için çalışan John Bassett, Daily Express ile Amerikan Ordusu hakkında bilgilerini paylaştığı ilginç bir röportaj yaptı. Eski ajan, İngiltere’nin en güvenilir ittifaklarından birisi olan Amerika’nın robot askerler geliştirdiğini söyledi. Robot asker çalışmalarının bir süredir devam ettiğini belirten Bassett, 2025 senesinde Amerikan Ordusu’nda robot askerlerin olduğunu göreceğimizi açıkladı.

Robot askerler konusunda oldukça bilgili olan Bassett, robotların orduya dahil olmasından kısa bir süre sonra askerlerden daha fazla robotun orduda görev alacağını açıkladı. Eski ajan Amerikan Ordusu’nun sürücüsüz hava araçlarının ve sürücüsüz denizaltılarının da üzerinde çalıştığını, robot askerlerle birlikte bu cihazların sayısının da artacağını belirtti.

Bulaşık Yıkayabilen Robot: SpotMini

Yıldızlararası Filmindeki Robot Gerçek Oldu

Japon Robot Pepper, Basit Oyunları Öğrenerek Oynayabiliyor

YORUMLAR