Amerika'nın Yarısından Fazlası Apple Watch'a Burun Kıvırdı

Amerika'nın Yarısından Fazlası Apple Watch'a Burun Kıvırdı

Apple Watch’un pazar savaşı sert geçeceğe benziyor. Amerika’da yapılan bir araştırma tüketicinin yüzde 69’unun akıllı saat ile ilgilenmediğini ortaya koydu.Reuters haber ajansı Techbargains web sitesindeki anketi haber olarak yayınladı. 500 tüketicinin yüzde 69’u, akıllı saati almayacaklarını açıkça ifade ediyorlar. Apple Watch'un yarattığı heyecan, bir mum alevi gibi çabuk sönmüşe benziyor. Yapılan ankete cevap veren kişilerin çoğu, bu akıllı saati almayı düşünmüyor.

Ancak ortada garip bir durum var. Apple Watch almayı düşünen kesim Apple Watch Gold Edition’a daha yakın duruyor. 349 dolarlık Apple Watch Sport’un yüzüne kimse bakmazken 10 bin dolarla 17 bin dolar arasında değişen fiyatıyla Gold Edition daha çok tercih edilmiş.

Ankete katılanları yüzde 69’u kesin olarak saati almayacaklarını söylerken yüzde 9’u kararsız kalmış. Kararsız olan kesimin saatle beraber gelecek olan uygulamaları beklediğini de belirtmekte yara var. Uygulamalar kararlarını olumlu ya da olumsuz yönde etkileyebilir gibi görünüyor.

Yapılan anket orta ve üst sınıf tüketiciye hitap eden bir alışveriş sitesi olan Techbargains’da yapılmış olmasına rağmen, Apple yapılan bu ankete bir cevap ya da bir tepki vermiş değil. 

Altın Apple Watch Nasıl Üretiliyor?

İlk Apple Watch Oyunu: Letterpad

Apple Watch Nedir, Ne Yapar, Ne Yapamaz?

YORUMLAR