Analizlere Göre 7 Milyon Apple Watch Siparişi Verildi

Analizlere Göre 7 Milyon Apple Watch Siparişi Verildi

Çıkışından önce, çıkış yaparken ve çıktıktan sonra teknoloji sitelerinin ana sayfaları üzerinden düşmeyen Apple Watch'un ene çok konuşulan detayı ise fiyatıydı. Giyilebilir teknoloji ürünleri piyasasına ilk defa Apple Watch ile giriş yapan Apple, iPhone ve iPad ürünlerinde olduğu gibi Apple Watch için de yüksek fiyatlar belirledi..

Ne kadar satılacağı hakkında bir çok tahmin ve analiz yapılan Apple Watch için ilk belirlenen rakamlara göre toplam 7 milyon sipariş verildiği ortaya çıktı. Elbette resmi olmayan ve Apple tarafından açıklanmayan rakamlar olmasına rağmen, verilerin gerçeğe yakın olduğu öngörülüyor.

Global Equities Research firmasının yaptığı analizin sonuçlarına göre toplamda 7 milyon adet sipariş verilen Apple Watch'un şu ana kadar 2.5 milyon adetinin gönderimi gerçekleştirildi.

Yapılan analizin sonuçlarına göre 2015 yılının ikinci çeyreği bitene kadar Apple'ın toplam da 5 milyon adet Apple Watch dağıtımını tamamlayacağı belirtiliyor.

Apple yeni ürünü hakkında sessiz kalmayı tercih ederken şirketin CEO'su Tim Cook Apple Watch'un iyi bir gidişata sahip olduğunu söylemekle yetindi. Fakat her çeyrek sonunda tüm finansal ve ürün satışı istatistiklerini sunan Apple, kısa süre sonunda bu bilgileri açık olarak paylaşacak ve bizlerde net rakamları görebileceğiz.

Şu anki satış rakamlarına bakılarka yapılan tahminlerin sonucuna göre Apple 2015 yılı bitimine kadar toplamda 26 milyon adet akıllı saat satabilir. Akıllı saat satış adetlerine bakıldığında ortalamanın çok daha üzerinde gözüken Apple, iPhone ve iPad'de olduğu gibi akıllı saat piyasasında da oldukça başarılı duruyor.

Apple Watch'un şıklığı, özellikleri ve fiyatı hakkında neler düşündüğünüz alttaki yorum bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

Ayın En İyi iOS Oyunları (Mayıs 2015)

YORUMLAR