Android 10 Çıkış Tarihi Kanadalı Şirket Tarafından Açıklandı

Neredeyse sürekli olarak güncellenen Android bu sefer Android 10 olarak ortaya çıkacak. Ancak hiç kimse net olarak çıkış tarihini bilmiyordu. Kanadalı bir şirket yanlışlıkla Android 10 güncellemesinin çıkış tarihini yayınladı. İşte haberimizin detayları.

Kanadalı bir dağıtıcı şirket olan Rogers tarafından yapılan paylaşımlar sonucunda, Android 10 güncellemesinin 3 Eylül tarihinde çıkacağı kesinleşti. Şirket yanlışlıkla kendi sayfasında paylaştı ancak Google'dan daha önce böyle bir şey paylaşmanın doğru olmadığını düşünerek paylaşımı kaldırdı.

Kanadalı şirket özür dilemedi

Yanlışlıkla paylaşım yapan Kanadalı şirketin özür dilememesi akıllarda bazı soru işaretleri bıraktı. Belki de Google bilerek bu tarihin yayınlanmasını istedi.

Dağıtıcı firma olan Rogers, yayınladığı raporda Android Q ifadesini kullanmıştı. Google şirketinin Android güncellemesinde tatlı isimlerini kullanmayacağı zaten biliniyordu. Bu sayede şirketin kesin olarak tatlı isimlerinin kullanımdan çıkardığı görülmüş oldu.

Android 10 güncellemesi normal şartlarda 2 Eylül pazartesi günü yapılacaktı. Ancak o tarihte ABD'nin işçi günü olduğu için böyle bir güncelleme gerçekleştirilmeyecek  Şirket mümkün olduğunca hızlı bir şekilde bütün Google Pixel cep telefonlarına bu güncellemeyi getirecek. OnePlus 7 Pro modelleri de bu güncellemeden ilk yararlanan telefonlardan olacak.