Android 1.4 Milyar Kişi Tarafından Kullanılıyor

Android 1.4 Milyar Kişi Tarafından Kullanılıyor

Google'ın mobil işletim sistemi Android büyük bir hızla büyüyor. Bu büyümeyle ilgili çarpıcı detayları ise Google Nexus etkinliğinde dile getirdi.

Google bugün yeni telefonlarını tanıtacağı bir etkinlik düzenledi ve bu etkinlikte Android'in yeni sürümü Marshmallow'dan da bahsetti. Fakat dev şirket Android'in ilk sürümünden başlayıp son sürümüne kadar olan uzun yolculukta ulaştığı toplam kullanıcısı sayısını da paylaşmayı ihmal etmedi. Bu rakam Google'ın mobil işletim sisteminin ne kadar çok kişi tarafından kullanıldığını ortaya çıkarıyor.

Paylaşılan bilgilere göre Android mobil işletim sistemi dünya üzerinde toplam 1.4 milyar insan tarafından kullanılıyor. Yani bu rakam Android'in 1.4 milyar telefon üzerinde çalıştığı anlamına geliyor. Geçen yıl paylaşılan bilgilerde Android'in 1 milyardan fazla kullanıcısı olduğundan bahsedilmişti ve bu yıl yeni istatistiklere baktığımızda ise kullanıcısı sayısının hız kesmeden arttığını görebiliyoruz.

Açık söylemek gerekirse Google'ın elinde milyarlarca kullanıcısı bulunuyor. Bunların 1.4 milyar tanesi Android mobil işletim sistemine sahipken diğer işletim sistemlerini kullananlar ise yine Google kullanıcısı olmak zorunda kalıyor. Çünkü Youtube ve Gmail gibi popüler servisleri de Android'in sahibi Google kontrol ediyor. 

Google'ın CEO'su ise bu rakamlarla yetinmeyeceklerini ve daha çok kullanıcı için çalışmalarına hız vereceklerini dile getirdi. Anlayacağınız dünyadaki tüm kullanıcılar Google'a kayıt olana kadar bu çalışmalar devam edecek.

Sizce Google 1.4 milyar kişinin bilgilerini güvenli olarak saklayabiliyor mu?

Android 6.0 Marshmallow Güncellemesini İlk Hangi Akıllı Telefonlar Alacak?

YORUMLAR