Android 5.0 Göründü

Android 5.0 Göründü

Daha henüz Android 4.2 ve Android 4 ibaresi alacak yeni Android sürümlerini göremeden bugün ortaya çıkan bir haber Anroid sürümlerinin hızına yetişilmeyeceğinin kanıtı haline döndü. Hazırlanan bir test sonucu ile birlikte gelecek olan yeni bir Android sürümü olan Android 5.0.0 kendini ilk kez gösterdi.

Google hummalı bir çalışma ile mobil işletim sistemi olan Anroid’i geliştirmeye devam ederken kat ettiği yol ile bizleri şaşırtmaya da devam ediyor. Daha Android 4.1 Jelly Bean işletim sisteminin bile yaygınlaşmadığı ve belirli cihazlarda bulunduğu bu dönemde Google Anroid 4.2’yi gün yüzüne çıkartmıştı.

Şimdi ise daha ciddi bir adım ile karşı karşıyayız, tahmin edilene göre kendi başına farklı bir işletim sistemi olması beklenen Android 5.0.0 işletim sistemi NenaMark2 test sonuçları ile ilk kez göründü. Yayınlanan test sonuçlarına göre Android 5.0.0 sürümünü Sony’nin LT30i cihazı kullanmakta. Android’in bu yeni sürümü hakkında henüz hiçbir bilgi bulunmuyor, ancak çok yakında kendisi ile tanışacağız gibi görünüyor.

YORUMLAR