Android 5.0 Key Lime Pie ile Yeni Bir Arayüz mü Geliyor?

Google I/O 2013 etkinliğinde Android 5.0 Key Lime Pie'a dair büyük bilgilerin açıklanması ve tasarımda gözle görülür değişiklikler olacağı tahmin ediliyor.

Android 5.0 Key Lime Pie ile Yeni Bir Arayüz mü Geliyor?

Mayıs ayında düzenlenecek olan Google I/O 2013 etkinliğinde Google'a dair pek çok gelişmenin yanında, Android 5.0 Key Lime Pie'a dair tüm bilgilerin açığa çıkması bekleniyor. Özellikle tasarım bakımından büyük bir ilerleme kaydetmiş olması beklenen Android 5.0'a dair bu beklentilerin elbette bir sebebi mevcut.

Bu sebeplerden ilki son zamanlarda Google uygulamalarında gerçekleşen Holo Light tasarıma geçişteki büyük hızlanma ve yeni sızdırılmış olan Google Play uygulaması. Zira Google hazırladığı kendine ait uygulamaların dizaynlarını çoğunlukla bir sonraki Android sürümüne uygun bir şekilde gerçekleştiriyor.

Ayrıca temel Android sürümleri arasında çoğunlukla büyük tasarım değişiklikleri olması da bunu destekler nitelikte. Aşağıda ilk Android sürümünden itibaren gerçekleşen arayüz değişikliklerini görebilirsiniz.

Geçtiğimiz günlerde Google Android ekibinin başına WebOS'dan sorumlu olan Matias Duarte'nin getirilmiş olması da Android 5.0 Key Lime Pie'a dair beklentilerimizin yükselmesine yol açıyor.

Twitter'dan eğlenceli 1 Nisan şakası

YORUMLAR