Android 5.0 Lollipop, Fabrika Ayarları Korumasıyla Birlikte Geliyor

Android 5.0 Lollipop, Fabrika Ayarları Korumasıyla Birlikte Geliyor

Çalınan telefonlar hepimizin mağdur olduğu genel bir olay oldu her zaman. Özellikle çalındığı an çalan kişinin telefonu sıfırlaması, bizim daha da çok canımızı acıtan bir olay. Artık işler değişiyor; eğer Android kullanıcısysanız, çalınan telefonunuz için artık endişelenmenize gerek yok! Hatta belki telefonunuz hiç çalınmaz bile!

Apple bunu daha önce yaptı ve kullanıcılarını derin bir koruma altına aldı. Şimdi de sırada Google var. Android 5.0, yani Android Lollipop ile gelecek olan yeni güncellemede, "Fabrika Ayarları Koruması" aktif oluyor.

Peki ya bu koruma ne işe yarıyor? Artık telefonunuz çalındığı zaman endişe etmenize gerek yok. Hatta bu güncellemeyle birlikte telefonunuz çalınma zahmetine bile girmeyecek. Çünkü telefonun fabrika ayarlarına resetlemek için, Google şifreniz gerekiyor olacak. Çalınan telefon siz olmadan resetlenmeyeceği için de, o telefonu çalmanın pek bir anlamı kalmayacak.

Bu şekilde bir koruma yöntemiyle kullanıcılarını daha da rahatlatmayı planlayan Google, güvenlik konusunda ipleri sıkılaştırıyor gibi görünüyor.

Google Artık 16 Yaşında!

Google Chrome 38 Yayınlandı

Google, Kullanıcılara Servet Ödeyecek

YORUMLAR