Android 5.0 Lollipop Hangi Akıllı Telefon Modellerinde Bulunacak?

Android 5.0 Lollipop Hangi Akıllı Telefon Modellerinde Bulunacak?

Eğer bir Android kullanıcısıysanız son zamanlarda duyurulan yeni Android 5.0 Lollipop sürümünü mutlaka duymuş olmalısınız. Peki birçok yeni model akıllı telefon için hazırlanan bu sürüm, şimdiki akıllı telefon modellerine ne zaman gelecek? Kimi firmalar Android Lollipop için şimdiden hazırlık yapıyorlar.

Bildiğimiz üzere Google'ın Nexus 4, 5, 7 ve 10 modelleri Android Lollipop'u ilk getirecek, sıradaki ilk modeller. Android One ve Google Play Edition destekleriyle zaten Android 5.0'ın ilk duyurulduğu ve ön plana çıktığı akıllı telefon modelleri bunlar olmuştu. Böylece Google'ın yeni Nexus'ları Android Lollipop'la birlikte gelecek.

HTC ve OnePlus'ın bu konuyla ilgili tam bir açıklaması yok, ancak ikisi de son kodlamaların 90 gün içerisinde alınması takdirinde Lollipop'a bir göz atacaklar. Nvidia ve Sony ise bu konuda biraz şüpheci. Geçen hafta paylaşılan haberlere göre Shield Tablet ve Xperia Z serisi yeni sürümü alacaklar ancak tam olarak ne zaman gelecek bilinmiyor. Sony, 2015'in başında Z2 ve Z3 modellerinin hepsine Android 5.0 Lollipop geleceğini söylemişti.

LG de diğer firmalar arasında Lollipop hakkında çok fazla kafa yormamışlardan. Üretici, Lollipop'un G3'e ne zaman geleceğindense gelip gelmeyeceği konusunda bile açıklama yapmadı. G2 gibi eski modeller ise şimdilik söz konusu bile olmadı. Güncelleme büyük ihtimalle gelecek, ancak LG şu anda bunun üzerinde düşünecek gibi durmuyor.

Daha listede Samsung, Acer, Asus, Huawe, ve Xiaomi gibi markalar var ve Android 5.0 Lollipop bu listeye henüz çok yeni duruyor. Üreticilerin sıradaki modelleri için detaylı raporlarını önümüzdeki haftalarda bekliyoruz.

Hearthstone'da Başarılı Olmanın 5 Yolu

Call of Duty: Advanced Warfare'in Sistem Gereksinimleri Yayınlandı

YORUMLAR