Android 5.0 Lollipop'ta Sessiz Modu Nereye Gitti?

Android 5.0 Lollipop'ta Sessiz Modu Nereye Gitti?

Google'ın uzun süredir beklenen, Android için en son yazılım güncellemesi olan 5.0 Lollipop'ta önemli bir açıklık saptandı. Güncellemenin erken erişimine sahip kimi kullanıcılar telefonlarının sessiz moda alınamadığından şikayetçi. Söylenenlere göre Android 5.0 Lollipop'un erken versiyonunda telefonu sadece sesli veya titreşim olarak ayarlayabilmek mümkün.

Android 5.0 Lollipop'un birçok yeni özellikle beraber mobil dünyada en çok tercih edilen işletim sistemini geliştirdiği şüphesiz. Ancak henüz yeni yeni yaygınlaşmaya başlayan ve sadece belirli akıllı telefon modellerinde bulunan işletim sistemi Google'ın en hassas olduğu hata konularında bile bir açık vermişe benziyor. Google'ın burada tahmin edilen iki kararı mevcut; ya Android 5.0 Lollipop ile birlikte telefonlardan sessiz modunu tamamen kaldırmanın ve titreşimin yeterli olacağını düşündüler ya da geliştirici mühendislerden biri güncellemenin içerisine sessiz modunu eklemeyi unutarak Lollipop'u öylece yayınladı.

Lollipop kullanıcıları eğer akıllı telefonlarının sessiz olmasını isterlerse sadece titreşime alabiliyorlar. Bunun dışında cihazları tamamen sessiz hale getirmek ne yazık ki mümkün değil. Titreşim her ne kadar kullanışlı bir seçenek olsa da kimi yerlerde ses çıkarabilen ve dolayısıyla rahatsızlık oluşturabilecek bir seçim. Ayrıca telefonun olduğu gibi sessiz moda geçmesi günümüzde de sıklıkla kullanılan yegane akıllı telefon özelliklerinden bir tanesi.

Birçok kullanıcı bunun bir hata olduğunu düşünmeden Google'ın sessiz modunu bilerek kaldırdıklarından şikayetçi. Ne yalan söyleyelim böyle bir olasık da var ve Android 5.0 Lollipop'un yeni çıkışıyla beraber sessiz modu hemen güncellenecek bir konu mu emin değiliz. Ayrıca firma da bu konuyla ilgili henüz hiçbir açıklama gerçekleştirmedi.

Google'ın sessiz modunu Android 5.0 Lollipop'a en kısa sürede tekrar ekleyeceğini, en azından birçok Lollipop kullancısının da negatif yorumları üzerine bu konuyu değerlendireceğini umuyoruz.

Microsoft, Nokia Store'u Kapatıyor!

Bu Ayakkabı Kendi Kendini Bağlayabiliyor!

YORUMLAR