Android 5.0.1 Güncellemesi Yayınlandı

Android 5.0.1 Güncellemesi Yayınlandı

Daha pek çok cihaz Android 5.0 güncellemesini almamışken, Nexus 7, Nexus 9 ve Nexus 10 için yama paketi niteliğinde olan Android 5.0.1 indirilmeye sunuldu.

Android 5.0 Lollipop’un kaynak kodlarının, Android Açık Kaynak Platformu’na (AOSP) gönderilmesiyle birlikte üreticiler, cihazlarını güncellemek için çalışmalarını sürdürmeye devam etmekteydi. Google’ın Nexus, Motorola Moto G ve bazı Google Play Edition cihazları hariç hiçbir cihaz Lollipop ile tanışamadı ancak, Wi-Fi Nexus 9, Wi-Fi Nexus 7 ve Nexus 10 için Lollipop’un ilk güncellemesi sunuldu.

Google’ın AOSP’de yayınladığı ve herhangi bir açıklama yapmadığı Android 5.0.1 ROM sürümü, sadece bir hata onarım güncellemesi. Nadir görülen bir sorun olan, kilit ekranını açmaya çalışırken cihazın fabrika ayarlarına dönmesi sorununu gidermek için yayınlanan bu güncelleme sayesinde bu sorun da giderilmiş olacak. Kullanıcıların şekil çizerek ekran kilidi açmaya çalışırken yanlış yapmaları sonucu meydana gelen bu sorun, her birleşim noktasını yanlış bir girişim olarak algılıyor ve cihazı fabrika ayarlarına geri döndürüyordu.

Eğer siz de bu sorundan yana dertliyseniz, bu güncellemeyi yükleyerek sorunu ortadan kaldırabilir ve cihazınızı gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

LINE, Türkiye'de 10 Milyon Kayıtlı Kullanıcıya Ulaştı

YORUMLAR