Android 5.0'ın Android Lollipop İsmiyle Geleceği Resmileşti

Android 5.0'ın Android Lollipop ismiyle geleceği resmi olarak belli oldu.

Android 5.0'ın Android Lollipop İsmiyle Geleceği Resmileşti

Şimdiye kadarki en kapsamlı Android güncellemesi olarak gösterilen Android L’in resmi adı nihayet belli oldu. İlk olarak yeni Nexus 6 ve Nexus 9 tabletlere yüklenecek olan Android 5.0, Android Lollipop ismiyle gelecek.

Materyal tasarım, kilit ekranından yönetilebilen, akıllı filtre özelliğine sahip yeni bildirim sistemi, uygulamaların daha akıcı çalışmasını sağlayan yeni sistem çalışma zamanı ART, 90 dakikaya kadar ek kullanım sunan batarya yönetim sistemi dahil pek çok yenilikle gelecek olan Android L’in ismi hakkında pek çok tahmin bulunuldu; hatta Limonata diyenler bile çıktı. Şaka bir yana yeni Android işletim sisteminin adı resmi olarak açıklandı ve Android Lollipop ismiyle geleceği belli oldu.

Android Lollipop, tahmin edileceği üzere ilk olarak Nexus 6 ve Nexus 9 cihaz sahiplerine sunulacak. İlerleyen haftalarda Nexus 5, Nexus 7 ve Nexus 10 kullanıcıları da yeni Android güncellemesini almış olacak. HTC, LG, Samsung ve diğer markaların akıllı telefon ve tablet modellerini tercih edenler biraz bekleyecek.

YORUMLAR