Android 5.1.1 ile RAM Sorunu Ortadan Kalkacak

Android 5.1.1 ile RAM Sorunu Ortadan Kalkacak

Eğer kısa bir süre önce Android cihazınızı Android 5.0.1 işletim sistemine güncellediyseniz Android 5.0.1 Ram sorunu ya da diğer adıyla memory leak sorunu olarak bilinen hatayla karşılaşmış olabilirsiniz. Bir süre önce Android SDK Manager üzerinde görünen Android 5.1.1 güncellemesi ile bu sorunun ortadan kalkacağı bilgisinin paylaşılması Android Lollipop işletim sistemine geçiş yapanların yüreğini ferahlatacaktır. Şu an sadece Android geliştirici araçları üzerinde görünen Android 5.1.1 güncellemesinin ne zaman çıkış yapacağı konusunda net bir bilgi paylaşılmış olmasa da kısa bir süre içerisinde güncellemenin yayınlanması bekleniyor.

Android 5.1.1 güncellemesi kısa süre içerisinde yayınlanacak olsa da Android cihaz üreticilerinin bu güncellemeyi kendi cihazları için kullanıcılara sunması biraz zaman alabilir. Çünkü Samsung, Sony ve HTC gibi Android akıllı telefon ve tablet üreticileri yeni yeni Android Lollipop'a geçiş yapıyorlar. Bu da Android 5.0.1'de yaşanan RAM sorununun çözümü için bir süre daha bekleyeceğimiz anlamına geliyor.

İlk olarak Android 5.0.1 ile ortaya çıkan memory leak problemi hakkında kısaca bilgi vermek doğru olacaktır. Bu problem temel olarak cihaznızın RAM kullanımını denetleyememenize yol açıyor. Normalde Android cihazımızda uygulamaları veya oyunları çalıştırdıkça cihazın RAM belleği dolmaya başlıyor. Normal yöntemlerle RAM temizleme işlemini gerçekleştirdiğimizde cihazımızın RAM'inde boş yer açılıyor ve yeni uygulamalar açabiliyoruz. Fakat Android 5.0.1'de yaşanan memory leak problemi RAM'in temizlenmemesine neden oluyor ve bu nedenle cihaz hafızası bir süre sonra doluyor. Problemi çözebilmek için geriye telefonu veya tableti baştan başlatmaktan başka bir yol kalmıyor. Android 5.1.1 ile bu problemin giderilecek olması güzel bir haber.

Telefon Numarasını İptal Eden Ve Hat Taşıyanların Dikkatine

YORUMLAR