Android 6.0 Marshmallow Alacak Cihazlar Belli Oldu

Android 6.0 Marshmallow Alacak Cihazlar Belli Oldu

Google’ın dünya genelinde 1.4 milyardan fazla kullanıcısı bulunan mobil işletim sistemi Android’in yeni sürümü 6.0 Marshmallow güncellemesini ilk alacak cihazların Nexus 5, Nexus 6, Nexus 7, Nexus 9 ve Nexus Player olduğu açıklanmıştı. Şimdi ise aralarında Samsung, LG, HTC, Asus’un da bulunduğu üreticilerin güncellemeyi hangi cihazlara vereceklerini gösteren bir liste sızdırıldı.

Saf Androd işletim sistemi üzerinde çalışan Nexus cihazlar çok eski model olanlar hariç yeni yazılım güncellemesini alan ilk cihazlar olur. Bu sene Nexus ailesinin beş üyesi Android 6.0 Marshmallow alacak. Hatta Google’ın Nexus Etkinliğinde yaptığı resmi açıklamaya göre bu hafta desteklenen Nexus cihazlar güncellemeyi alacak. Peki saf Android yerine diğer markaların cihazlarını tercih eden kullanıcılar için durum ne?

Bu yıl da her zaman olduğu ilk güncelleme amiral gemisi modellere ardından da orta seviye modellere sunulacak ve üreticilerin Google’dan onay almasını, cihazlarına port etmelerini bekleyeceğiz. Bekleme süresi markaya göre farklılık gösterse de yine Google Nexus cihazlar için final sürümünü sunduktan sonra aylar aylar sonra deneyimlemeye başlayabileceğiz. Siz de yeni Android sürümü 6.0 Marshmallow’u heyecanlı bekleyen kullanıcılar arasındaysanız, aşağıdaki listeden cihazınızın olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.

Android 6.0 Marshmallow Alacak Cihazlar
Samsung HTC Sony LG ASUS OnePlus Huawei Xiaomi
Galaxy Note 5 One M8 Xperia M5 G4 Zenfone 2 Serisi OnePlus One Ascend P8 Mi4
Galaxy S6 Edge+ One M9 C5 Ultra G3 Zenfone 2 Laser OnePlus 2 Mate 7 Mi 4i
Galaxy S6 M9 Plus Xperia Z3 G2 Zenfone Deluxe Honor 6 Plus Mi Note
Galaxy S6 Edge E9 Xperia Z3 Compact G2 Pro Zenfone Selfie Mi Note Pro
Galaxy Note 4 E9 Plus Xperia Z2 G Flex Zenfone 6 Redmi Note 2
Galaxy Alpha One E8 Xperia Z Ultra GPE Flex 2 Zenfone 5 Redmi 2
Galaxy S5 Desire Eye Xperia Z1 Zenfone 4 Redmi Note (2014)
Galaxy A8 Desire 820 Serisi Redmi 1S
Galaxy A7
Galaxy A5
Galaxy A3
Galaxy E Serisi

Tabii ki bu listeye bakıp hemen sevinmek ya da karalara bağlamak yanlış olur. Zira sızdırılan liste resmi nitelikte değil. Üreticilerin sosyal ağ hesaplarını takip etmekte fayda var.

Android 6.0 Marshmallow Güncellemesini İlk Hangi Akıllı Telefonlar Alacak?

YORUMLAR