Android 6.0 Marshmallow Alacak Samsung Cihazlar Netleşti

Android 6.0 Marshmallow Alacak Samsung Cihazlar Netleşti

Bir önceki haberimizde sizlerle Android 6.0 Marshmallow güncellemesinin Samsung ve HTC gibi mobil cihazların yanında LG G4'e de geleceğini paylaşmıştık. Haberimizde kısa süre sonra internete sızan yeni bilgiler ise, hangi Samsung cihazlarının Marshmallow güncellemesi alacağıyla ilgili. 

Bu tarz güncellemeler ortaya çıkmadan önce genellikle bu şekilde bilgiler internete sızdırılıyor. Güncelleme yol haritası şeklinde sızdırılan bu bilgiler her ne kadar kesin olmasa da, dikkate almakta fayda var. Açıklanan yeni listede, Galaxy Note 5'ten A serisine, S6'dan S2 tabletlere kadar ilginç bir liste uzanıyor. Ocak ayı başında Koreli S6 ve S6 Edge'lerin 6.0.1 Marshmallow güncellemelerini aldığını varsayarsak, yeni çıkan bu listenin yanlış olma olasılığı bize göre daha düşük. 

Samsung cihazlar ne zaman Android 6.0 Marshmallow güncellemesi alacaklar

Listeye göre; Note 5, Galaxy S6 Edge+, Galaxy S6 Edge ve Galaxy S6 Android 6.0 Marshmallow güncellemesini mart ayında alacak cihazlar arasında yer alıyor. Note 4 ve Note Edge bu güncellemeye nisan ayında sahip olacakken, Galaxy S5 ve Galaxy Tab S2 ise mayıs ayında güncellemeden nasibini alacak. Galaxy Alpha'nın tarihi ise hazirana kadar uzanıyor. 

YORUMLAR