Android 6.0 Marshmallow ile Google Play Store'a Parmak İziyle Giriş Mümkün Oluyor

Android 6.0 Marshmallow ile Google Play Store'a Parmak İziyle Giriş Mümkün Oluyor

Android 6.0 Marshmallow ile Google Play Store uygulama mağazasında parmak izi kullanarak giriş, alışveriş ve ödeme yapılabileceği açıklandı.

Android akıllı telefon ailesine ait Galaxy S6 cihazlar, Note 5, Nexus 6P, Nexus 5X, Sony Xperia Z5 ve OnePlus 2 bu uygulamadan ilk faydalanabilecek olan telefonlar olacak.

Parmak izi kullanarak Google Play Store uygulama mağazasına giriş, alışveriş ve ödeme sistemi cihazlarda varsayılan uygulama olarak çalışmayacak. Kullanıcıların Android 6.0 Marshmallow ayarlarından bu özelliği aktif etmeleri gerekecek. Galaxy S6 cihazlar, Note 5, Nexus 6P, Nexus 5X, Sony Xperia Z5 ve OnePlus 2 cihazların Android 6.0 Marshmallow kullanmaya başlamasıyla beraber kullanılacak olan bu sistem alışverişleri daha güvenli kılacak.

Parmak iziyle alışveriş sistemini çalıştırmak için Google Play Store uygulamasının ayarlar menüsüne giderek “Parmak izini aktif et” seçeneğini kullanmak yeterli olacak. Bunu aktif etmek için bir kereliğine kullanıcı adı ve şifre girmek durumunda kalacağız. Nexus 5X ve Nexus 6P gibi parmak izi tarayıcısı olan cihazlar bu özellikten sensörleri kullanarak faydalanabilecekler. Diğer cihazlar ise ekran üzerinden bu işlemi gerçekleştirecekler.

Google Play Yeni Tasarımıyla Hizmete Girmeye Hazırlanıyor, İşte Yeni Tasarım

YORUMLAR