Android 6.0 Marsmallow'a Gelen Bir Güncelleme Kullanıcıları Çıldırttı

Android 6.0 Marsmallow'a Gelen Bir Güncelleme Kullanıcıları Çıldırttı

Android 6.0 Marshmallow güncellemesi sonrasında telefonunuzun zil veya kulaklık sesi azaldıysa, ana ekrana dönüşte sıkıntı yaşıyorsanız, RAM kullanımınız anormal derecede arttıysa bu haber sizi ilgilendiriyor, zira son güncelleme sonrası bu sıkıntıları yaşayanlar adeta çıldırdı.

Android 6.0 MOB30P Sürümü'nde Yaşanan Ses Kısılma Sorunu

Android işletim sistemi açık kaynaklı bir sistem olduğundan pek çok kişinin katkısıyla bir araya getiriliyor. Dolayısıyla sorunları bulmak ve üzerine çözüm üretmek için oluşturulan komünitelerin sayısı da bir hayli fazla. Geçtiğimiz günlerde resmi forumda bir kullanıcının açtığı sorun başlığı gündeme oturdu ve geliştiriciler üzerinde çalışmaya başladı. Kullanıcının belirttiğine göre, son güncellemeden sonra telefonun zil veya kulaklık sesi azalıyor, ana ekrana dönüşte sıkıntı yaşanıyor, RAM kullanımı anormal derecede artıyor. 

Yaklaşık 1 aydır aynı sorunlardan muzdarip olduğunu belirten diğer kullanıcılar ise fikirlerini belirtmekten geri kalmadı. Hızlı bir şekilde geri dönüş yapılan başlıkta bir proje üyesi, "Geri bildiriminiz sonucu geliştirici ekip sorunu belirleyip düzeltmiştir, bir sonraki güncellemede daha iyi bir Android deneyimi yaşayacaksınız." dedi. 

Peki siz böyle bir sorun yaşadınız mı? 

Android 7.0 Nougat’ın Fotoğraf Sevenlere Bir Sürprizi Var

Meizu'dan Performans Canavarı Android Telefon: MX6

YORUMLAR