Android 6.1 Marshmallow Haziran 2016'da Geliyor

Android 6.1 Marshmallow Haziran 2016'da Geliyor

Biliyorum, daha çoğumuzda Android 5.1 Lollipop bile yok. Ama bu Google'ın henüz çok umurunda olmasa gerek çünkü 2016 Haziranında Android 6.1 Marshmallow geliyor.

Dünyada Android'in kullanım oranı çok yüksek ama Android kullanıcılarının yüzde 70'inden fazlası hala 2 seneden yaşlı sürümlerle hayatlarına devam ediyorlar. Yapılan bir araştırmaya göre küresel olarak Android 5.1 Lollipop altında sürüm kullananların oranı yüzde 71.6. Android 6.0 Marshmallow bekleyen akıllı cihazlar kuyrukta ama Google Android 6.1 müjdesi vermekte gecikmedi. Artık buna "müjde mi" dersiniz yoksa "şaka mı" bilemiyorum. Yorumu size bırakıyorum.

Gerçekten durum aslında içler acısı Android 4.4 KitKat cihaz kullananların yüzde 36.6'sı hala güncelleme bekliyor. Jelly Bean kullananların oranı da hiç az değil. Onlar da yüzde 26.9'luk bir kullanıcı kitlesi oluşturuyorlar. Bu kullanıcılar yeni bir telefon almadan büyük olasılıkla Android 6.0 Marshmallow göremeyecekler bile.

Android 6.1 Marshmallow "Split Screen" özelliğine sahip olacak. Android N gelene kadar Marshmallow'un özelliklerinin daha kararlı olmasını sağlayacak. Android 6.1 Marshmallow 2016 yılının son aylarında duyurulması beklenen Android-N'e geçiş platformu olarak tanımlanıyor.

Android Ne Kadar Yeni Sürüm Çıkarsa da Kullanıcılara Göre Hala Antika

YORUMLAR