Android 7.0 N Arayüzü Görüntüleri Sızdırıldı

Android 7.0 N Arayüzü Görüntüleri Sızdırıldı

Henüz adı konulmamış, gelecek nesil Android işletim sistemi 7.0 N’in arayüzüne ait bazı görüntüler açığa çıktı.

Mayıs ayında düzenlenecek olan Google I/O konferansı öncesi Android 7.0 N hakkında, hem bilgiler hem de bazı görüntüler internette dolaşmaya başladı. Sızan görüntülerden anlaşılabildiği kadar yeni kullanıcı arayüzünde menü sekmeleri arasında gezinti yapabilmek daha kolay ve hızlı gibi görünüyor.

Google yeni Android sistemi 7.0 N sürümünü I/O Konferansı'nda tanıtacak. O zamana kadar daha fazla bilgilerin sızacağını biliyoruz ancak, işletim sistemi hakkında şu an bu arayüz görüntülerinden başka bir referans yok. Yeni görüntülerde Hamburger menü stilinin sağ üst köşede olduğu dikkati çekiyor. Android 7.0 N’in sızan menü görüntüsü her ne kadar Bluetooth ayar sayfasından ibaret olsa da, menü alt yapısının yeni menü sistemiyle değişmiş olduğunu görmek mümkün. Bu yeni yapıyla multi-task özelliği daha kullanılabilir bir hale getirilmiş gibi görünüyor.

Android 7.0 N'de ne yenilikler var?

Marshmallow sürümünde aynı sayfada böyle bir menü yapısı ile karşılaşmıyoruz. Bu yeni yapının neye hizmet ettiği hakkında sadece var sayımlar öne sürebiliyoruz. Geçtiğim Aralık ayında Google yeni işletim sistemi Android 7.0 N’in ikiye bölünebilen ekran desteği vereceğini, kullanıcıların aynı anda birden fazla uygulama kullanabileceğini söylemişti. Bu özelliğin Apple iOS 9 ile benzer olması oldukça muhtemel. 

Android N Tanıtım Tarihi Netlik Kazandı

Google 2016'da Hepimizi Şaşırtacak, Android N Yolda

YORUMLAR