Android 7.0 Nougat Fabrika Sürümü İndirilip Kullanılmaya Hazır

Android 7.0 Nougat Fabrika Sürümü İndirilip Kullanılmaya Hazır

Google'ın son işletim sistemi Android 7.0 Nougat'ın fabrika sürümü Nexus cihazlar için yayınlandı. Android 7.0'ı indirebilir ve telefonunuza kurabilirsiniz.

Geçtiğimiz gün yayınlanan Android 7.0 Nougat'ın fabrika sürümü de internet üzerinde yayınlandı. İşletim sisteminin internetteki imajı ilk etapta Nexus 9, Nexus Player ve Google Pixel C cihazlara özel olarak yayınlandı. Öte yandan Google'ın daha önce yayınladığı OTA imajları da şu an Android geliştirici sitesinde indirilebilir şekilde yer alıyor.

Herhangi bir yardımcı programa gerek duymadan direkt olarak komut satırı üzerinden yüklenen fabrika imajları elbette diğer sürümlere göre daha karalı çalışıyor. Bu nedenle bazı kullanıcılar şirketlerin özel olarak modifiye ederek yayınladığı imajları tercih etmek yerine daha stabil çalışan fabrika imajlarını tercih ediyor. Marshmallow'dan kayıt yaparak ya da Android Beta programına geçiş yaparak yüklenebilen Android 7.0 Nougat'a böylelikle yeni bir yükleme seçeneği daha gelmiş oldu.

Ancak şunu belirtmek gerekiyor ki yayınlanan sürüm şu an sadece 3 telefona özel olarak geliştirildi. Bu nedenle Nexus 9, Google Pixel C ya da Nexus Player'a sahipseniz bu imajları yüklemeniz gerekiyor. Fabrika imajlarına buradan ulaşabilirsiniz.

Sony Android 7.0 Nougat Alacak Telefonlarını Listeledi

Android 7.0 Nougat Türkiye’ye 1 Ekim'de General Mobile GM 4G ile Geliyor


YORUMLAR