Android 7.0 Nougat Hangi Cihaza Ne Zaman Gelecek?

Android 7.0 Nougat Hangi Cihaza Ne Zaman Gelecek?

Google'ın uzun bir süredir geliştirme çalışmaları yaptığı Android'in son sürümü Nougat'ın tam olarak çıkmasına çok az bir zaman kaldı. Peki, acaba hangi teknoloji şirketleri telefonlarına Android 7.0 Nougat güncellemesi gönderecek dersiniz?

Android'in son sürümü Nougat ile birlikte kullanıcılar birbirinden önemli özelliklere kavuşacak. Daha hızlı ve daha güvenli bir işletim sistemi olan Android 7.0 Nougat’ı tüm kullanıcılar büyük bir heyecanla beklemeye başladı bile. Biz de sizin heyecanınızı biraz daha arttırmak için aşağıdaki listeyi hazırladık.

Telefonunuza Android 7.0 Nougat gelecek mi?

Nexus:

Google'ın her sene farklı bir şirkete ürettirdiği telefon modeli olan Nexus, şüphesiz Android 7.0 güncellemesine ilk kavuşan telefon modeli olacak. Android'in en performanslı halini kullanacak olan Nexuslar'ın 5. sürümü hariç diğer tüm üst serilerine güncelleme geleceği söyleniyor. Bunlar ise Nexus 6, Nexus 7, Nexus 9 ve Nexus 10 gibi telefonlar olacak.

Blackberry:

Android konusunda çok fazla deneyimli olmayan Blackberry'nin bu sene Android 7.0 güncelleme planı biraz karışık olacak. Henüz hangi telefonları için güncelleme yayınlayacağını bilmediğimiz Blackberry, büyük bir ihtimalle 2017'nin ilk aylarında güncelleme dağıtımına başlayacak.

HTC:

HTC telefon sektöründe oldukça sevilen bir isim. Yaptığı başarılı güncellemelerle de kullanıcılarının beğenisini kazanan şirket bu sene de Andorid 7.0'a öncülük etmeyi amaçlıyor. HTC'nin One M9, One A9 ve HTC 10 cihazları şirketin ilk Android Nougat güncellemesini kullanacak.

Huawei:

Bu sene biraz geç bir çıkış yakalayan Huawei, geç kalmasına rağmen akıllı telefon pazarında oldukça iyi bir yer kaptı. Kaptığı bu yeri kaybetmemek için şirket ilk olarak Mate 9'dan başlayarak alt modellere doğru Android 7.0 Nougat güncellemesini yayınlayacak. Huawei'nin Honor serisi de Android Nougat güncellemesinden faydalanacak. Güncellemenin ise 2016'nın sonlarına doğru yayınlanması bekleniyor.

LG:

LG'nin akıllı telefon piyasasında oldukça başarılı ve iddialı telefon modelleri bulunuyor. Bu modeller için öncelikli olarak G5 modeliyle güncelleme yayınlamaya başlayacak olan şirket, G4 için de güncelleme gönderebilir. Son telefonu LG V20 ise zaten Android 7.0 ile piyasaya çıkacak telefonların öncü isimlerinden.

Motorola:

Ülkemizde fazla bir etkisi olmayan Motorola, bu sene yeni modelleri ile birlikte ülkemizde de pazar payından yer kapmayı düşünüyor. Motorola'nın Android Nougat güncellemesi hakkında çok fazla bir bilgi bulunmuyor.

Samsung:

Samsung , listenin başından beri gözünüzün aradığı bir marka. Koreli teknoloji şirketinin de yeni telefonlarına Galaxy S7 ve Galaxy S7 Edge'ye en geç bir ay içerisinde güncelleme göndereceği söyleniyor. Yeni telefonlarının dışında bir çok eski Samsung telefonu da Android 7.0 ile güncellenecek.

Sony:

Güncelleme konusunda en deneyimli şirket olan Sony, Android 7.0 Nougat için de oldukça başarılı planlar yapıyor. Fakat şirket yeni telefon serisi üzerinde çalıştığı için bu sene Sony telefonlarına Android 7.0 güncellemesi biraz geç gelebilir.

Yukarıdaki listede gördüğünüz gibi tüm telefon markalarının Android 7.0 hakkındaki düşüncelerini dile getirdik. İlerleyen zamanlarda kesin olarak tüm markalar kendi güncelleme listesini yayınlacak. İşte o zaman Android 7.0 Nougat'a kavuşacak cihazları tüm ayrıntısıyla görebilirsiniz.

HTC Nexus 2016 Android Arayüzü ve Duvar Kağıtlarını İndirin Hemen Kulanın

Android 7.0 Nougat’ın Fotoğraf Sevenlere Bir Sürprizi Var

Android 7.0 Nougat Bu Hafta Çıkabilir! 

YORUMLAR