Android 7.0 Nougat Kurulum Aşamasında iOS Cihazlardan Veri Transferi Yapabiliyor

Android 7.0 Nougat Kurulum Aşamasında iOS Cihazlardan Veri Transferi Yapabiliyor

Android 7.0 Nougat kurulumu sırasında işletim sisteminin başka cihazlardan veri transferi yapma opsiyonları arasında iOS cihazlar da var.

Yani Android 7.0 Nougat ile çalışan her hangi bir cihaza sahipseniz, sadece Google hesabınız ya da eski Android cihazınızdan değil, iOS cihazlar üzerinden de verilerinizi aktarabiliyorsunuz.

Bu noktada Apple’ın iCloud hizmetiyle de iletişim kurmanız ve vCard dosyalarınızı da aktarmanız mümkün kılınmış. İşlem 5 adımda gerçekleşiyor olsa da telefon değiştirecekler için oldukça önemli bir avantaj. Bunu yapmak için ilk önce iOS cihazlardaki verilerin Google hesapları üzerine aktarılması gerekiyor. Google Fotoğraflar, Gmail ve  Google Play Music Manager gibi servislere aktarılan iOS verileri daha sonra Android 7.0 Nougat üzerinde erişilebilir hale geliyor. Aslında tüm işlem daha önce Google Play uygulama mağazasında bulunan Move to iOS uygulamasının yaptıklarının tam tersini yapıyor.

Sistemin nasıl çalıştığına dair gereken bilgiler https://www.android.com/switch/ adresinde sıralanmış. Ancak çok yakında Android 7.0 Nougat Ülkemizde yayınlanmadan konuyla ilgili derin içerikli bir blog Tamindir sayfalarında olacak. 

Android 7.0 Nougat Türkiye’ye 1 Eylül'de General Mobile GM 4G ile Geliyor

Android 7.0 Nougat Çıktı, Sahip Olmak İçin Kaydınızı Yaptırabilirsiniz

Android 7.0 Nougat Hangi Cihaza Ne Zaman Gelecek?

YORUMLAR