Android 7.0 Nougat’ın Fotoğraf Sevenlere Bir Sürprizi Var

Android 7.0 Nougat’ın Fotoğraf Sevenlere Bir Sürprizi Var

Dün uygulama geliştiriciler için yayınlan Android 7.0 Nougat final sürümünde görünen bazı yeni özellikler, kullanıcıları memnun edecek. Özellikle mobil telefonları ile fotoğraf çekmeyi sevenler için önemli bir özellik işletim sistemine dahil edilmiş.

Android 7.0 Nougat işletim sisteminde telefonda bulunan fiziksel ses düğmeleri artık fotoğraf çekiminde çeşitli görevler atanarak farklı işlevler üstlenebilecekler. Android 7.0 Nougat dahili kamera uygulamasında ses düğmeleri kulanılarak pozlama ve zoom ayarları yapılabilecek.

Ancak bu özellik şimdilik Nexus 5X, Nexus 6, Nexus 6P, Nexus 9, Nexus 9G, Nexus Player, Pixel C ya da General Mobile 4G (Android One) cihazlarda kullanılabiliyor. Büyük ihtimalle 2016’da cihazlara kademeli olarak gelecek. Bu arada Huawei P9 ve Samsung Galaxy Note 5 gibi cihazlarda bulunan stok kamera uygulamalarından dolayı varsayılan olarak gelen bu özellik, aslında Google tarafından stok yazılıma şimdiye kadar dahil edilmemişti. Artık Android 7.0 Nougat ile tüm telefonlarda kullanılabilecek.

Android 7.0 Nougat beta programından faydalanmak istiyorsanız şu linki takip etmeniz yeterli olacaktır. 

Android 7.0 Nougat Final Sürümünü Yayınlandı

HTC'den One M9, One A9 ve HTC 10 Kullanıcılarına Android 7.0 Nougat Müjdesi!

Android 7.0 Nougat Önce Hangi Cihazlara Gelecek?

YORUMLAR