Android 7.1.1 Güncellemesinin Pixel ve Nexus'lara Dağıtımı Başladı

Android 7.1.1 Güncellemesinin Pixel ve Nexus'lara Dağıtımı Başladı

Geçtiğimiz ay Vodafone, Nexus 6P için bir Android 7.1.1 Nougat güncellemesinden bahsetmişti. Fakat mevzubahis güncellemenin ne zaman geleceğine dair pek bilgimiz yoktu. Google bugün itibariyle güncellemeyi resmi olarak Pixel ve Nexus cihazlara dağıtacağını açıkladı.

Google bugün itibariyle güncellemeye dair bilgileri sitesinde güncelledi. Belirli sayıda cihaza yollayacağı güncellemeleri yansıtan şirket, bazı Nexus ve Pixel cihazlara güncellemeyi dağıtmaya başlıyor. Eğer Pixel, Pixel XL, Pixel C, Nexus 6P, Nexus 5X ve Nexus 9'dan birine sahipseniz cihazınızı en kısa zamanda güncelleyebilirsiniz. 

Yeni yazılımla birlikte Nexus cihazları, bir uygulamanın simgesine uzun süre basıldığında, uygulama kısayollarına destek de dahil olmak üzere, Pixel telefonların bazı özelliklerini kazanabilecek. Bu Nexus telefonlar ve Pixel C tablet, Google Pixel telefonlara Android 7.1 ile gelen bazı yenilikleri kazanacak olsalar da, Asistan'a kavuşamayacaklarını da belirtmeden geçmeyelim. 

Bu arada bizim ülkemizi pek ilgilendirmiyor ama belirtmekte fayda var: Pixel ve Pixel XL'ın Verizon sürümleri de Android 7.1.1 alacak. Bakalım kullanıcılar güncellemeden hoşnut kalacak mı?

Android 7.0 Nougat Taşıyan Galaxy Note 5’ler Görüldü

Sony, Android 7.0 Nougat Güncellemesini Alacak Telefonlarını Duyurdu

YORUMLAR