Android 7.1.1 Nougat, 5 Aralıkta Hangi Cihazlara Gelecek?

Android 7.1.1 Nougat, 5 Aralıkta Hangi Cihazlara Gelecek?

Nexus ve Pixel telefonlar 5 Aralık 2016 tarihinden başlayarak Android 7.1.1 Nougat sürümüne yükselecekler. Bu yükseltme süreci 2017’nin kış aylarının sonunda tüm Android 7.0 Nougat cihazlar için geçerli olmaya başlayacak.

Bir Google Nexus ya da Pixel cihaza sahipseniz Aralık ayının 5’ini heyecanla bekleyebilirsiniz. Bu güncelleme 5 Aralık saat 5:00 itibariyle Avustralya’dan başlayarak Yeni Zelanda ve ABD kuyruğunu takip ederek Avrupa’ya yayılacak ve Aralık ayı boyunca yapılacak.

Gelecek olan Android 7.1.1 Nougat güncellemesinin azami kısmının önemli bir güvenlik güncellemesi olduğu bugün PhoneDog web sitesi duyurdu. Bu tür yeni güncellemeler listesinin en başında bulunan Nexus cihazlara artık Pixel telefonlarda eklenmiş bulunuyor. Bu yüzden güncelleme ilk olarak bu telefonlara gelecek. Güncelleme ilk olarak Vodafone GSM operatörüne kilitli SIM kartlara yapılacak. Ancak ilk sırada Avustralya ve ABD var. 5 Aralıkta bu ülkelerdeki Nexus ve Pixel cihazlar bu güncellemeyi alacaklar. Daha sonra kademeli olarak güncelleme yayınlanlanmaya devam edecek. Avrupa ve Türkiye’ye güncellemenin ne zaman gelebileceği ise henüz duyurulmuş değil. 

Android Nougat 7.1 ile Google Uygulama İkonları Yuvarlak Olacak

YORUMLAR