Android 8.0 O'nun İsmi Resmileşti

Android 8.0 O'nun İsmi Resmileşti

Google'ın çok yakında Android 8.0 O'yu resmi olarak tanıtması bekleniyordu. Geçtiğimiz günlerde Google, 21 Ağustos güneş tutulmasının olduğu gün yeni Android'i tanıtacığını açıklamıştı. Ancak tanıtımdan önce Android'in yeni isminin Oreo olduğu doğrulandı.

Google'ın bu özel anı beklemesinin en büyük sebebinin, reklam faaliyetleri olduğu düşünülüyor. Oreo bisküvisinin şekli dolayısıyla güneş tutulmasına benzer afişler kullanılabileceği veya daha başka yaratıcı şeyler de karşımıza çıkabileceği öngörülüyor. 

Ayrıca Evan Blass tarafından paylaşılan Oreo kıyafeti ile Android maskotunu sergileyen bir tweet, yeni Android'e dikkat çekiyor. Aynı zamanda Blass'ın paylaştığı tweet'inde  ''Bu bir kuş. Bu bir uçak. Hayır, bu tekrarlayan mobil platform sürümü yükseltmesi!'' diyerek Android O'ya giydirme yaptığını görebiliyoruz.


Yeni Android'in ismini pek çok kullanıcı bekliyordu ancak asıl merak edilen Android O'nun kullanıcılara neler sunacağıydı. Sürümün şimdilik bilinen yenilikleri arasında, pil optimizasyonu, pop-up üzerinde çalışma, sadeleşen arayüz tasarımı, gelişmiş bildirim yönetimi ve değiştirilebilen uygulama simgeleri yer alıyor.

Android Instant Apps, 500 Milyon Cihazda Çalışıyor!

Google Allo'nun Web Sürümü Android Kullanıcılarıyla Buluştu

YORUMLAR