Android, ABD Deplasmanında Apple iOS’a Karşı Galip Geldi

Android, ABD Deplasmanında Apple iOS’a Karşı Galip Geldi

Android işletim sistemi Apple iOS’u kendi sahasında 2015’in ilk çeyreğinde mağlup etmeyi başardı. Android, Amerika’da en çok tercih edilen işletim sistemi oldu.

ABD’ni en güvenilir araştırma şirketi comScore'un araştırması, 2015 yılının ilk çeyreğinde Android işletim sisteminin yüzde 52.2’lik bir oranla ABD’ye hakim olduğunu ortaya koydu. Android cihaz satışlarının yüzde 1 düşüş yaşamasına rağmen, 2015 Ocak-Nisan işletim sistemi kullanım oranları geçen seneye oranla yine değişmedi. comScore Apple iOS işletim sistemi tercih oranı da aynı çeyrekte yüzde 43,1 olarak belirledi. Microsoft Windows Mobile kullanma oranı ise yüzde 3 olarak saptandı.

comScore aynı raporda ABD'nin sosyal medya nabzını da tuttu. Yaptığı sosyal medya araştırması ABD’nin yüzde 71’in Facebook’u sosyal medya aracı olarak tercih ettiğini ve uygulama marketlerinden indirerek akıllı cihazlarına kurduğunu da işaret ediyor. Facebook’u ABD’de YouTube takip ediyor. ABD’de anında mesajlaşma uygulaması olarak WhatsApp değil Messenger kullanıyor. Messenger yüzde 51’lik bir kullanım oranına sahip.

comScore bu araştırmayı internet üzerinden 188.6 milyon kişinin katıldığı geçen hafta yaptığı bir anketle belirledi. 

Samsung Galaxy Note 4, iPhone 6 Serisine Karşı Zaferini İlan Etti

Facebook'ta Oy Veriyorum Servisi Seçim Öncesi Hizmete Giriyor

YORUMLAR