Android Akıllı Saatler Artık Apple iPhone Cihazlarla da Uyumlu

Android Akıllı Saatler Artık Apple iPhone Cihazlarla da Uyumlu

Google Android giyilebilir cihaz platformunda bazı akıllı saatleri iPhone’larla uyumlu hale getiriyor.

Google’ın yeni akıllı saat yazılımı iPhone 5, iPhone 5C, iPhone 5S, iPhone 6 veya iPhone 6 Plus ile Android akıllı saatleri buluşturuyor. Kısaca iOS 8.2 sonrası işletim sistemine sahip tüm Apple iPhone ürünleri, Android akıllı saatlerle entegre olabilecekler.

Ancak Android tarafında iOS işletim sistemli cihazlarla uyum sağlayan akıllı saatler şimdilik birkaç markayla sınırlı. LG Watch Urbane bu saatlerden biri. LG Urbane’nin yanı sıra Huawei, Asus ve Motorola Apple iPhone’larla uyum sağlayacak ilk saatler olacaklar.

Android giyilebilir cihazlarda kullanılan Android Wear OS bu girişimiyle Android giyilebilir cihaz pazarının ufkunu da açmış oluyor. Google’dan yapılan açıklamaya göre bu özellik sayesinde Apple iPhone kullanıcılarının pahalı ve tek tip bir saate mahkum olmalarının da önüne geçilmiş oluyor. Burada da Apple Watch ima ediliyor.

Android akıllı cihazlar için kullanılan uygulama bugün ya da yarın Apple App Store’da güncellenecek. Şimdilik sadece ABD için yapılacak olan bu güncelleme zamanla hızla küreselleşecek. Böylelikle iPhone kullanıcıları kendi zevklerine göre bir Android saat sahibi olma şansına sahip olacaklar. 

Android Saatler Apple Watch'a Karşı. Peki, Hangi Saat Daha Akıllı?

5 Dakikada Şarj Olan Akıllı Saat Geliyor

Google da Akıllı Saat Üretimine Başlıyor

YORUMLAR