Android Amerika'da da Gittikçe Büyürken Avrupa Pazarını Domine Ediyor

Android Amerika'da da Gittikçe Büyürken Avrupa Pazarını Domine Ediyor

Son üç ayın akıllı telefon satış raporlarına göre Android, Avrupa işletim sistemleri pazarını %73.9'luk payla domine etmeye devam ediyor. Dünyanın geri kalan bölgelerinde de %70'i geçen üstünlüğüyle Android akıllı telefon piyasasında büyümeye devam ediyor.

Birleşik Devletler'de Android her sene %4.5 yükselmeyle %61.8 paya ulaşmış durumda. Bunu takiben %32.6'lık dilimde iOS ikinciliği oynuyor. Bu veriler dünyanın diğer bölgelerinde de benzer şekilde, birinci Android ikinci iOS üçüncü Windows olarak ilerliyor.

Yabancı bir panelde gösterilen raporlara göre iOS Avrupa'nın beş büyük pazarında hafiften büyümeye başlamış durumda. Android'in 1.4'lük sene yüzdesinin üzerine 1.5'i de ekleyen iOS şimdilik sadece Birleşik Devletler'de payını düşürmüş durumda. Bu da o pazarın Android tarafından domine edilmesiyle alakalı. Raporun büyük bir kısmında Apple'ın kullanım alanında Birleşik Devletler ve Japonya'da daha düşük rakamlar ortaya çıkardığı görüldü. Özellikle geçen seneye oranla Android'in büyük bir farkla iOS'un önüne geçmesi Avrupa harici diğer tüm bölgeleri kapsıyor. Avrupa'da da görüldüğü üzere iOS ve Android pazarları arasında çok az bir fark var.

Windows Phone'a gelecek olursak işletim sistemi Avrupa'nın beş büyük pazarları arasında %9.2'lik payıyla yer ediniyor. Avrupa içerisinde bu rakam ortalamaya vurulduğunda Windows Phone'un her sene 0.3'lük bir düşüş yaşadığı görünüyor. Birleşik Devletler'de ise işletim sistemi son seneye oranla bu senenin son çeyreğinde %4.3'lük bir düşüş yaşadı.

Android'in tüm akıllı telefon işletim sistemleri arasında büyük farkla liderliğe oynaması hakkında siz ne düşünüyorsunuz?

LG G3 Beat Farklı bir Alternatif Olarak Türkiye'de de Satışa Sunuldu

Battlefield Hardline'ın Çıkış Tarihi Açıklandı

YORUMLAR