Android Auto, OK Google Özelliğine Fonksiyonel Olarak Kavuştu

Android Auto, OK Google Özelliğine Fonksiyonel Olarak Kavuştu

Artık arabalarımızla konuşmak mümkün olabilecek. Google Android Auto alt yapısı arabalarımızda tıpkı telefonlarda kullandığımız gibi “OK Google” diyerek aracımızla diyaloğa girmemize olanak tanıyor.

Geçtiğimiz ay Android Auto alt yapısının markası be olursa olsun her arabada kullanılabileceğini yazmıştık. Android Auto sayesinde telefonlarla arabalar artık mükemmel uyum sağlayabiliyor. Google Now benzeri bir sistem sürüş tecrübesini yeni bir seviyeye taşıyabiliyorlardı. Artık “OK Google” komutuyla da daha işlevsel ve kararlı bir Android yol tecrübesi mümkün kılınıyor. Android Auto’nun en önemli özelliği Google Maps entegrasyonuydu. Google Maps, yol üzerindeki trafiğin durumunu raporlayarak sürücülere yardımcı oluyordu. Ok Google hizmetinin fonksiyonel özellikleri tüm Android Auto komutlarını bir diyaloğa dönüştürüyor. Sürüş ve araba ile ilgili tüm komutlara daha kararlı ve düzgün cevaplar alabilmek mümkün oluyor.

Bundan böyle araçlarımıza çocukluğumuzdan hatırladığımız Knight Rider TV dizisindeki 1982 yılının yıldız arabası Pontiac Trans-Am gibi davranabileceğiz.

Otomobillere de Android Geldi, Trafiğin Akışı ve Hayatımız Değişti

Android Auto Artık Sizinki de Dahil Her Arabada Olacak

Facebook Messenger Artık Android Auto ile Uyumlu

YORUMLAR