Android Cihazlarınız Yakında El Yazınızı Tanıyacak

Android Cihazlarınız Yakında El Yazınızı Tanıyacak

Google yurtdışında yeni hizmete açtığı bir uygulama ile Android cihazlara el yazısı ile giriş yapabilmeyi mümkün kılıyor. Şu an için Türkçe desteği olmayan Google Handwriting Input temel olarak el yazınızı metinlere dönüştürmenizi mümkün kılan bir Android klavye uygulaması. Normalde Android cihazlarımızın standart klavyeleri ile metin girişi yapabiliyoruz; fakat her kullanıcı için dokunmatik ekrandaki küçük klavye tuşlarına basmak kolay olmayabiliyor. Küçük olmaları nedeniyle gönrmekte güçlük çektiğimiz veya büyük parmaklarımız nedeniyle bir türlü doğru bir şekilde basamadığımız bu klavye tuşlarının yerine el yazımızı kullanmak bizim için daha pratik bir çözüm olabiliyor. Bunun yanında parmaklarımızda yaşadığımız yanık, kırık ve yara gibi sağlık problemleri dokunmatik klavyeleri etkin bir şekilde kullanmamıza engel olabiliyor. İşte Google bu ihtiyacı görerek Google Handwriting Input adlı el yazısı tanımlama aracını kullanıcılara sunuyor.

Google Handwriting Input'u dilerseniz stylus kaleminizle, dilerseniz parmağınızla kullanabiliyorsunuz. Uygulama yüksek bir hassasiyetle yazdığınız metinleri algılayabiliyor ve metinlere dönüştürebiliyor. Ayrıca emojiler çizerek sohbet uygulamalarında veya mesajlarda emojiler gönderebilmeniz mümkün.

Google Handwriting Input şu an için 82 dili destekliyor; fakat bu dillerin arasında Türkçe yok. Yakın zamanda uygulamaya Türkçe desteğinin kazandırılması bekleniyor. Uygulama Türkiye'de kullanıma açıldığında bu bağlantıyı kullanarak uygulamayı indirebileceksiniz:

Yakında Google Üzerinden Kayıp Telefon Bulmamız Mümkün Olacak!


YORUMLAR