Android Experiments Yarışması Sonuçlandı, Mükemmel Projeler Ortaya Çıktı

Android Experiments Yarışması Sonuçlandı, Mükemmel Projeler Ortaya Çıktı

Birkaç gün sonra düzenlenecek olan Google I/O etkinliğine ücretsiz bilet kazanmak isteyenler için düzenlenen Android Deneyleri yarışmasının kazananları belli oldu. Yarışma sonunda harika projeler ortaya çıktı.

Bu yıl büyük bir ihtişam ile düzenlenmesi beklenen Google I/O etkinliği henüz başlamadan harika projelere sahne oldu. Birkaç ay önce Android Experiments adında bir yarışma düzenleyen Google, son 5'e kalan finalistlere Nexus 6P dağıtıp, son 3'e kalan finalistleri ise 5 bin dolar bütçe ile Google I/O etkinliğine davet edecekti. Yarışmaya katılan projeleri değerlendiren Google, yarışma sayfasını güncelleyerek kazananları açıkladı. Ortaya çıkan projeler ise göz doldurdu.

Birbirinden etkileyici projelerin ortaya çıktığı yarışmada Autonomous Android Vehicle adlı proje birinci seçilirken, bildirim ekranında oyun oynamayı sağlayan HungerMoji projesi ikinci oldu. Telefondaki sensörlerin kullanılmasını sağlayan 3D Controller projesi ise üçüncü seçildi. Her üç projenin sahibi de Google'ın 2 gün sonra düzenleyeceği Google I/O etkinliğine ücretsiz bilet alma hakkını kazandı.

Autonomous Android Vehicle

Bir aracın üzerinde yer alan Nexus 5X ile kontrol edilen bir robotu içeren bu proje, Kalifornia'dan Al Bencomo tarafından geliştirildi. Wall-E filminde yer alan robota oldukça benzeyen bir otonom robot, objeleri takip edebiliyor. Bluetooth ile haberleşen araç bir dizi sensör ile güçlendirilmiş. 


HungerMoji

Toronto'dan Mile Roelens tarafından geliştirilen bu keyifli proje de, bildirim ekranı üzerinde oyun oynamayı mümkün kılıyor. Gelen bildirimler arasından bombaların kaydırılarak temizlenmesi usulüyle oynanan oyun oldukça eğlenceli gözüküyor. 

3D Controller

İsrail'in Nesher şehrinden Hatem Shahabri ve Yury Sachnovskiy adlı iki geliştirici tarafından ortaya çıkarılan proje, telefonun senörleri kullanılarak ekrandaki nesnelerin 3D kontrolü sağlanıyor. Hızlı bir şekilde telefonun sensörlerini optimize eden proje ile hem nesneleri 3D olarak inceleyebilyor hemde oyun oynayabiliyorsunuz.

Google I/O 2016 Konferansında Ne Sürprizler Olabilir?

Google'ın Çılgın Projeleri

YORUMLAR