Android Geliştiriciler Artık Google Play'deki Tüm Yorumlara Cevap Verebilecekler

Android Geliştiriciler Artık Google Play'deki Tüm Yorumlara Cevap Verebilecekler

Google Play oyun ve uygulama mağazası hem geliştiriciler hem de Android kullanıcıları için oldukça değerli bir mecra. Dolayısıyla bu mecra üzerinde yapılan yenilikler, düzenlemeler ve iyileştirmeler son derece önemli. Google mühendisleri de bu önemin geliştirici ayağına yönelik bir yeniliği kullanılabilir kıldırlar. Artık Android uygulama geliştiricileri, oyun ve uygulamalarına yapılan eski yani “Google kullanıcısı” ifadesiyle yer alan yorumlara da cevap yazabilecekler.

Bir süre önce, Google Play üzerinde yapılacak yorumların ad soyad şeklinde görüntülenmesine başlanmıştı. Burada Google hesabı ve dolayısıyla da Google+ hesabı dikkate alınıyordu. Ancak söz konusu düzenlemeden önceki yorumlar “Google kullanıcısı” şeklinde kalmıştı ve geliştiriciler sadece isimli yorumlara cevap verebiliyorlardı. Yapılan bu son değişikle birlikte geliştiriciler yorum bırakan tüm kişilere cevap verebilir kılındılar.

Yapılan bu değişikliğin Android uygulama ve oyun geliştiricileri için son derece önemli olduğu ortada. Zira yapılan yorumlar bazen gerçeği yansıtmayabiliyor ve geliştiriciler bu yorumlara hiçbir şey yapamadıkları gibi mecranın güvenirliği de sorgulanmış oluyor.

PlayStation 4'ün ilk görüntüsü ortaya çıktı mı?

YORUMLAR