Android İçin Adobe Lightroom'a Güncelleme Geldi

Android İçin Adobe Lightroom'a Güncelleme Geldi

Adobe bugün Lightroom uygulaması için Temmuz güncellemesini hem iOS hem de Android platformlarında duyurdu. Ancak, en çok yeni özellik Android işletim sistemine gelmiş gibi görünüyor. 

Mobil için fotoğraf düzenleme uygulaması olan Lightroom'un yeni gelen güncellemeyle arayüzü tamamen değiştirildi. Dağınık halde bulunan özellikler artık alt başlıklar halinde sıralanırken, bu başlıklar da kendi içlerinde de yeniden düzenlendiler. Adobe yaptığı açıklamada, Android işletim sisteminin göz önüne alınarak Lightroom'un güncellendiğini belirtiyor. Ayrıca bu güncellemenin, sadece hata düzenlemelerinden oluşmadığının da altını çizen şirket, uygulamanın ''baştan sona'' yenilendiğini söylüyor.

Güncellenen Lightroom'da yer alan kontrollerin ve düğmelerin, etiketler yardımıyla birbirinden ayrıldığı göze çarpıyor. Uygulamanın kesinlikle çok daha akıcı hale geldiği ve daha hızlı tepki verdiği tecrübe edilebiliyor. Uygulamanın arayüzü de Android'e daha uygun bir tasarımla öne çıkıyor.

Ancak yeni gelen güncelleme, hala Android için yeterli seviyeye ulaşmadığı için eleştiriliyor. Adobe ne yazık ki, "Android'e göre iOS işletim sistemi odaklı çalışmaya devam ediyor" şeklinde yorumlara maruz kalıyor. Bu nedenle, "Adobe, Lightroom'a kullanıcıların istediği özellikleri eklemekten kaçınıyor algısı yaratıyor" şeklinde eleştiriliyor.

YORUMLAR