Android için Chrome 56 Yayınlandı! İşte Yeni Özellikleri

Android için Chrome 56 Yayınlandı! İşte Yeni Özellikleri

Google, Android için Google Chrome'un yeni sürümünü Google Play Store'da yayınladı. Android akıllı telefonunda veya tabletlerinden Chrome'u sıklıkla kullananlar, artık birkaç yeni özellik ve büyük gelişme sağlanan Chrome 56 sürümünü indirebilirler.

Chrome 56 ile birlikte gelen yeni özellikler arasında yeniden yükleme işlevi bulunuyor. Google, yeni sürümü yayınlamadan önce Google Blog'da konudan bahsetmişti ve Chrome 56'da olacağını duyurmuştu. Bu özellikle birlikte kullanıcılar, artık bozuk sayfaları daha düzenli görüntüleyebilecekler.

Google Blog'da konuyla ilgili yapılan açıklamada, "Kullanıcılar genellikle bir sayfa yapısı bozuk olduğunda veya içerik kötü göründüğünde yeniden yükleme işlemini kendileri yapıyorlar. Mevcut yeniden yükleme işlemi genellikle bozuk sayfaları düzeltir, ama mobil cihazlarda içeriklerin düzeltilmesi yetersiz kalır. Eski içerik kullanım durumunu iyileştirmek için, Chrome artık yalnızca ana kaynağın geçerliliğini doğrulamak ve düzenli bir sayfa yüklemeye devam etmek için basitleştirilmiş bir yeniden yükleme davranışına sahip" denildi.

Yeniden yükleme işlevinin iyileştirilmesinin yanı sıra Google, Chrome 56'da e-postaları, adresleri ve telefon numaralarını web sayfalarında hızlı bir şekilde kullanmaya da olanak tanıyor. Ayrıca, Chrome kullanıcıları indirilen dosyalara ve web sayfalarına yeni sekme sayfasından kolaylıkla erişebilecekler. 

Google'a göre bu sürüm ayrıca performans ve kararlılık düzeltmeleri de içeriyor. Kullanıcıların arama sayfalarını kendi sekmelerinde daha hızlı açmasına izin verecek, "Aramaya Dokunun" sekmesine benzer bazı görsel değişiklikler de göreceksiniz.

Google Chrome 56 sürümü, şimdi Android cihazlar için yüklenebiliyor. Fakat güncellenmiş tarayıcının tüm telefonlara ulaşması birkaç gün sürebilir. Dolayısıyla neden bize gelmedi diye endişelenmeyin.

Google Chrome 56 Yayınlandı, Adobe Flash'a Veda Ediyoruz

Daha Az İşlemci Kullanan Firefox 51 Yayınlandı, Hemen İndirin!

YORUMLAR